Orientační nabídka


 

Účast v mezinárodních organizacích - World Health Organization

 

 
 
WHO
WHO RHN – World Health Organization - Regions for Health Network 

Síť zdravých regionů Světové zdravotnické organizace vznikla v roce 1993 a v současné době sdružuje 45 regionů z 28 států. Snaha těchto regionů je v rámci sítě vytvořit opatření, která povedou k celkovému zlepšení zdraví populace a redukci nerovností v oblasti veřejného zdraví na regionální a místní úrovni. 
  
RHN představuje fórum pro vytváření součinnosti mezi regiony a zúčastněnými stranami v oblasti řešení zdravotních problémů, posiluje spolupráci mezi zdravotnickými institucemi na regionální a mezinárodní úrovni, podporuje zapojení regionů a krajských zdravotnických orgánů do procesu tvorby mezinárodní politiky a přispívá k pochopení fungování jednotlivých zdravotnických systémů na regionální úrovni.
 
RHN prosazuje inovativní přístupy a usiluje o to, stát se špičkovou sítí připravenou zachytit a šířit účinné přístupy a strategie, které mohou přispět ke zlepšení zdraví populace na regionální úrovni v rámci veřejné správy.
   
Členské regiony se v rámci RHN podílí na prosazování práva na zdraví pro všechny, rozvíjí a provádí opatření na podporu veřejného zdraví a snižování nerovností v oblasti zdraví, sbírají a distribuují data na regionální úrovni, prezentují zdravotnické studie a vědecké výzkumy, budují partnerství mezi regiony a spolupracují s ostatními členskými regiony v otázkách zlepšení veřejného zdraví.
 
Jako jediný region z České republiky je Ústecký kraj zapojen do této sítě od roku 2001. Aktivity Ústeckého kraje v oblastech veřejného zdraví jsou představiteli kraje pravidelně prezentovány v rámci každoročních výročních zasedání Světové zdravotnické organizace – Sítě zdravých regionů.

Další informace a aktuality:


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Zimová
Vytvořeno / změněno: 16.12.2020 / 25.1.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies