Udržení seniorů co nejdéle v jejich přirozeném domácím prostředí a zajištění dostupných a kvalitních služeb pro seniory patří do vizí Ústeckého kraje.
Velký úspěch měl u účastníků konference gerontooblek, který představila Lucie Rybyšarová, a jehož části si mohli sami vyzkoušet. Pomocí gerontoobleku si mohli lépe uvědomit, jaké je to cítit se v těle seniora např. s cukrovkou, šedým zákalem, tinnitem, problémy s pohybovým aparátem apod. To vše pomáhá k tomu, aby si dokázali lépe představit, jak k seniorům při péči přistupovat a jak je možné předcházet pádům.
V další části konference se účastníci díky Lence Špakové blíže seznámili s pojmem sendvičová generace a problematikou neformální péče o seniora z pohledu rodiny a rodinných vztahů.
Obsahem příspěvku Hany Strejčkové bylo uvědomění si zcela běžných okamžiků, díky kterým si jak pracovník, tak klient sociální služby může postupně zabezpečit dostatečný přísun podnětů pro vnitřní motivaci k činnosti. V přednášce byly zahrnuty i praktické techniky a cvičení.
V závěru konference se účastníci seznámili s pojmem case management ve smyslu koordinovaného přístupu v péči o seniora, kdo jsou aktéři koordinovaného přístupu a jak za pomoci multidisciplinárního týmu koordinovat péči o seniora v domácím prostředí.

Konference "Podpora pečujících a péče o seniory"

Gerontooblek, který simuluje pohybová, sluchová i zraková omezení, si mohli účastníci vyzkoušet

