Orientační nabídka


 

Umělá inteligence

 

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dne 21.05.2024 uskutečnil seminář na téma "Umělá inteligence, způsoby manipulace a sociální inženýrství – jak se bránit, jak je rozpoznat a proč je nepodceňovat". Přednášku vedl odborník PhDr. Ondřej Moravčík a byla určena zejména preventistům, kteří se ve své praxi setkávají s problematikou nových technologií a jejich dopadů na společnost.

Během své prezentace pan Moravčík podrobně vysvětlil, jak umělá inteligence (AI) může být využívána k manipulaci informací a ovlivňování lidí. Uvedl příklady z praxe, kde AI byla zneužita k šíření dezinformací, vytvoření deepfake videí či k cíleným phishingovým útokům. Diskutovalo se také o technikách sociálního inženýrství, které jsou často kombinovány s technologickými nástroji k manipulaci chování jednotlivců i skupin.

Přednášející zdůraznil význam kritického myšlení a důkladného ověřování informací, což jsou klíčové dovednosti v boji proti manipulaci. Dále byly představeny praktické postupy a nástroje, jak se bránit proti těmto technikám. Moravčík také upozornil na důležitost etických aspektů při vývoji a nasazení umělé inteligence, aby bylo minimalizováno riziko zneužití těchto technologií.

Seminář byl velmi interaktivní, s mnoha dotazy a diskusemi ze strany účastníků, což přispělo k jeho vysoké informační hodnotě a aktuálnosti. Preventisté ocenili zejména konkrétní rady a doporučení, které mohou uplatnit ve své práci. Celkově šlo o velmi přínosnou a inspirativní akci, která obohatila účastníky o nové poznatky a nástroje pro efektivní prevenci a obranu proti manipulativním technikám využívajícím umělou inteligenci.

 

alt


 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém