Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Upozornění na neoprávněné užívání doménového jména

 
logo ÚK
Upozorňujeme na možné zneužití doménového jména Ústeckého kraje kr-ustecky.cz, jež tvoří oficiální internetové stránky kraje (www.kr-ustecky.cz) a rovněž nedílnou součást všech elektronických adres kompetentních osob působících v této veřejnoprávní korporaci používaných výlučně k oficiálním účelům.
Tisková zpráva ze dne 23. ledna 2013
 

 
 

Během své úřední činnosti zaznamenal Ústecký kraj případy pochybných aktivit třetích osob, jež při komunikaci v rámci veřejné datové sítě neoprávněně užívají doménového jména kraje, a to následujícím způsobem. Elektronická adresa odesílatele datové zprávy (např. jmeno.prijmeni@seznam.cz) je namísto jména a příjmení odesílatele označena fiktivním zobrazovaným názvem obsahujícím doménové jméno Ústeckého kraje (např. prijmeni.j@kr-ustecky.cz).

Takové zobrazované označení se, v závislosti na nastavení emailové schránky příjemce zprávy, objeví buď v kombinaci s reálnou elektronickou adresou odesílatele (prijmeni.j@kr-ustecky.cz <jmeno.prijmeni@seznam.cz>) nebo zcela samostatně (prijmeni.j@kr-ustecky.cz).

Uvedený způsob elektronické komunikace je tak nepochybně způsobilý vyvolat v adresátu datové zprávy mylný dojem, že přijímané sdělení odeslala kompetentní osoba působící v Ústeckém kraji.

S ohledem na to proto doporučujeme, v případě vzniku pochybností týkajících se osoby odesílatele, emailovou adresu původce zprávy ověřit na oficiálních stránkách Ústeckého kraje. V případě zjištění nesrovnalostí oznamte tyto písemně na podatelnu Ústeckého kraje nebo elektronickou formou na adresu epodatelna@kr-ustecky.cz.

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 23.1.2014 / 23.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém