Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Úprava cen jízdného DÚK od 1.1.2019

 
Změny cen jízdného
Od 1. ledna došlo k úpravě ceníku jízdného DÚK. Každé dva roky je ceník přepočítáván o inflaci. O inflaci jsou přepočítány ceny u jednotlivých obyčejných (nezlevněných) jízdenek pro všechny relace (vzdálenosti). Přepočítaná cena je zaokrouhlena směrem dolů na celé koruny. Pro některé relace se cena nezmění a někde se cena zvýší o 1-3 Kč.
 

 
 

Z nové ceny jednotlivé obyčejné jízdenky jsou vypočítávány ceny časových obyčejných jízdenek – u 7denní jde o násobek 7,5, 30denní jde o násobek 26 a 90denní jde o násobek 70.

 

V případě zlevněných jízdenek pro děti, studenty a seniory byly ceny upraveny tak, aby co nejblíže odpovídaly ¼ z ceny obyčejné jízdenky jak je vyžadováno Výměrem Ministerstva financí ČR.

 

V případě jednotlivých zlevněných jízdenek placených z elektronické peněženky již poskytnutá sleva nedosahuje výše 10 % oproti ceně zlevněné jízdenky placené hotovostí. Nově je cena zlevněné jízdenky placené z elektronické peněženky vypočítána jako ¼ z ceny obyčejné jízdenky placené z elektronické peněženky. Ceny jednodenních síťových jízdenek DÚK a Labe/Elbe zůstávají stejné. 
Zodpovídá: Ing.Jan Otčenášek
Vytvořeno / změněno: 4.1.2019 / 4.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém