Orientační nabídka


 

Úspěch žáků Gymnázia a SOŠ dr. V. Šmejkala na filmových soutěžích

gy
Ve dnech 11. a 12. března 2016 se ve Dvoře Králové nad Labem konaly dvě soutěže určené amatérským filmařům. Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby Zlaté slunce, která je vyvrcholením dění v oboru školních filmů v daném roce. A dále Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše, také celostátní soutěž amatérského filmu pro děti a mládež, jejímž hlavním cílem je podpora a pomoc při tvorbě autorských filmových snímků všech mladých nadšenců a talentů.
 

 
 

Do soutěže byly nominovány a v předvýběrech obou soutěží přijaty čtyři filmy žáků Gymnázia a SOŠ dr. V. Šmejkala z Ústí nad Labem: „Takový normální den“ (K. Kolářová a kol.), „Cesta do hloubi Vietnamcovy duše“ (P. Pavlousková a kol.) a animované snímky „Božská ochrana“ (P. Klepetko a kol.) a „Židle“ (L. Zeman, M. Nemejta).

První dva filmy jsou z produkce druhých ročníků gymnázia, kde se žáci v rámci informatiky v tématu „Média a multimédia“ seznamují s postupy natáčení videa a základními poznatky o působení médií kolem nás. Druhé dva – animované filmy – vznikly v rámci tzv. „projektových dní“, kdy je na gymnáziu každoročně výuka na několik dní nahrazena účastí v tematicky zaměřených projektech.

Filmy žáků získaly na zemské soutěži Zlaté slunce tři 1. místa: „Takový normální den“ (1. místo v kategorii hraný film), „Božská ochrana“ (1. místo v kategorii animovaný film) a „Cesta do hloubi Vietnamcovy duše“ (1. místo v kategorii dokument). Postupují tak do celostátního kola v Blansku.

Na Juniorfilmu členové poroty posuzují snímky v pěti kategoriích. Filmy se hodnotí zvlášť dětskou a odbornou porotou. V hodnocení dětské poroty obsadily filmy z ústeckého gymnázia dr. V. Šmejkala všechna tři první místa ve své kategorii. U odborné poroty zabodovaly také – obdržely, kromě čestného uznání („Cesta do hloubi...“), 1. místo - „Božská ochrana“ a 3. místo - „Takový normální den“ v kategorii „Kolektivy autorů do 18 let“.

Kromě toho film „Boží ochrana“ získal speciální ocenění této filmové soutěže - cenu Jiřího Beneše za nejhumornější snímek a s tím spojenou putovní trofej, která bude do příštího ročníku soutěže vystavena ve vestibulu Gymnázia a SOŠ dr. V. Šmejkala.

Promítání soutěžních filmů - v zemském kole Zlatého slunce cca 30 filmů z celé ČR a v soutěži Juniorfilm - Memoriál Jiřího Beneše kolem 60 filmů z ČR a Slovenska - probíhalo v Kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem a doprovodné akce se konaly také v blízkém Hankově domě.

K doprovodným akcím patřilo například setkání s youtuberem Denisem Kubíkem nebo beseda s režisérem Tomášem Magnuskem. K velmi přínosným patřily rozbory shlédnutých snímků s odbornou porotou, do které patřila řada profesionálů a zkušených TV a filmových tvůrců.

Filmy ústeckých gymnazistů měly kladný ohlas nejen u poroty, ale i u publika v kině. Děkujeme tímto našim studentům za výbornou reprezentaci školy, města Ústí nad Labem a Ústeckého kraje. Všem oceněným gratulujeme! 

Připravil: Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala

gy

gy

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 18.3.2016 / 18.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém