Orientační nabídka


 

Ústecká knihovna zve na výstavu k 75. výročí Deklarace lidských práv

V Depozitáři Knihovny Ústeckého kraje se uskutečnila vernisáž výstavy Všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní, kterou u příležitosti 75. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv připravilo Informační centrum OSN v Praze. Výstavu je v ústecké knihovně možné navštívit do 16. ledna.
Tisková zpráva ze dne 8. ledna 2024
Vernisáž výstavy knihovna Ústí
 

 
 
Výstava vznikla v roce 2023 u příležitosti 75. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN. Ve srozumitelně interpretované podobě tato výstava představuje všech 30 článků dokumentu, jenž je základním kamenem veškerých mezinárodních úmluv o lidských právech.

Vernisáž zahájila ředitelka Knihovny Ústeckého kraje Jana Linhartová spolu s Michalem Brožou, vedoucím Informačního centra OSN v Praze, které výstavu Knihovně Ústeckého kraje zapůjčilo. Ze zástupců Ústeckého kraje si akci nenechali ujít předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči Vlastimil Skála, radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková nebo předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny Karolína Žákovská. Na zahájení výstavy nechyběla ani ředitelka Dobrovolnického centra Ústí nad Labem Lenka Vonka Černá, která umístění výstavy v ústecké knihovně iniciovala.

Výstava bude v Depozitáři krajské knihovny umístěna do 16. ledna. Návštěvníci ji zde mohou zhlédnout každý všední den od 8.00 do 18.00 hodin, kdy je knihovna otevřena.

Připravil: Jan Černecký, Oddělení komunikace Knihovny Ústeckého kraje

Společná fotografie organizátorů výstavy s hosty. Zleva Lenka Vonka Černá (ředitelka Dobrovolnického centra Ústí nad Labem), Michal Broža (vedoucí Informačního centra OSN v Praze), Jana Linhartová (ředitelka Knihovny Ústeckého kraje), Jindra Zalabáková (r
Společná fotografie organizátorů výstavy s hosty. Zleva Lenka Vonka Černá (ředitelka Dobrovolnického centra Ústí nad Labem), Michal Broža (vedoucí Informačního centra OSN v Praze), Jana Linhartová (ředitelka Knihovny Ústeckého kraje), Jindra Zalabáková (radní pro školství, mládež a sport), Vlastimil Skála (předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči) a Karolína Žákovská (předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny)

Ilustrační fotografie z výstavy v Depozitáři knihovny

                                             Ilustrační fotografie z výstavy v Depozitáři knihovny 

 

Výstava potrvá v Depozitáři knihovny do 16. ledna 2024
Výstava potrvá v Depozitáři knihovny do 16. ledna 2024

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.1.2024 / 8.1.2024 | Zveřejnit od: 8.1.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém