Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecká univerzita chystá Den otevřených dveří

 
01
Proč studovat na UJEP? Na tuto otázku odpoví Den otevřených dveří Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem dne 30. ledna 2019. Na osm způsobů je připraven ukázat uchazečům o studium, že chodit na „vejšku“ v Ústí nad Labem je správná volba.
Tisková zpráva z 29. ledna 2019
 

 
 

Od začátku roku 2018 se UJEP uchází o přízeň středoškoláků i veřejnosti kampaní „Univerzita severu“ (www.univerzitaseveru.cz). Oslovuje mladé lidi, kteří se nezaleknou těžších podmínek života v Ústeckém regionu, jsou zvyklí jednat sami za sebe a mají touhu objevovat.

 

Den otevřených dveří na UJEP provázejí 4 jednoduché piktogramy, které v obecné rovině odpovídají na otázku z titulku „Proč studovat na UJEP?

https://www.univerzitaseveru.cz/wp-content/uploads/2017/10/ikona_unisev_praxe-150x150.png

Získáte vzdělání, které skutečně využijete v praxi.

 https://www.univerzitaseveru.cz/wp-content/uploads/2017/10/ikona_unisev_pratelstvi-150x150.png Ve svém studijním kruhu najdete oporu a přátelství.

   https://www.univerzitaseveru.cz/wp-content/uploads/2017/10/ikona_unisev_talent-150x150.pngTalent rozvinete v dalším studiu či výzkumu.

  Vhttps://www.univerzitaseveru.cz/wp-content/uploads/2017/10/ikona_unisev_cestovani-150x150.pngycestovat můžete nejen po EU, ale i za její hranice.

Každá z osmi fakult UJEP je na zájemce o studium dobře připravená. „Na značkách“ jsou PR pracovníci, vyučující, studenti i samotní členové vedení fakult. Všichni se angažují, aby na informativních přednáškách, v laboratořích, učebnách i na doprovodných akcích ukázali studijní život na fakultách takový, jaký reálně je.

 

„Uchazečům o studium radíme, aby se na nabízené obory nedívali pouze pod úhlem toho, čemu by se rádi věnovali, ale také aby mysleli na své budoucí uplatnění,“ upozorňuje prorektorka Chvátalová.

 

Vedle informací o studijních oborech si mohou středoškoláci na fakultách promluvit se stávajícími vysokoškoláky o praktických stránkách studia, ubytování, stravování, kulturním vyžití, sportování a dalších možnostech trávení volného času. V pohotovosti bude, samozřejmě, také Vědecká knihovna UJEP, která zájemce nejen provede nádhernými prostory volného výběru, ale také poradí, jak nejlépe se připravovat na zkoušky a pracovat s odbornou literaturou.

 

Podrobných přehled o „otevření dveří“ na jednotlivých fakultách naleznete na:

 

https://www.ujep.cz/cs/den-otevrenych-dveri

 

1

 


Zdroj: Mgr. Jana Kasaničová
, tisková mluvčí

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 29.1.2019 / 29.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém