Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecká univerzita si „připnula“ prestižní logo evropské vědecké instituce

 
foto
Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se podařilo splnit náročné podmínky Evropské komise a získala tak prestižní evropské ocenění „HR Excellence in Research Award“. Je tak teprve čtvrtou univerzitou v ČR, která získala tento certifikát kvality jako celek.
Tisková zpráva ze dne 7. června 2019
 

 
 

Obdržením ocenění HR Excellence in Research Award se UJEP zároveň stala součástí rodiny celkem 480 výzkumných organizací napříč celou Evropou. Jejími staršími sourozenci jsou takové „kapacity“ jako např. univerzity v Cambridge či v Oxfordu.

 

„Pro výzkumné pracovníky znamená ocenění HR Award záruku evropského standardu péče o zaměstnance, otevřenost a transparentnost výběrového řízení, rozvoj profesního růstu či vytvoření podmínek pro přitažlivější kariéru v oblasti výzkumu a vývoje na UJEP,“ vysvětluje prorektor pro vědu Martin Novák.

 

Strategické řízení lidských zdrojů ve výzkumu (HRS4R) doporučuje Evropská komise již od roku 2005. Před dvěma lety se k tomuto procesu připojila také UJEP prostřednictvím projektu s názvem U21-Kvalitní výzkum a vývoj pro konkurenceschopnost (CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006240) v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Při řešení stěžejní klíčové aktivity byly vytvořeny strategické dokumenty, které pracují s principy Charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků.

 

„Stěžejním materiálem je Akční plán UJEP, který stanovuje priority pro následující dva roky a jehož dopady budou vyhodnoceny a zaslány Evropské komisi v červnu 2021,“ upozorňuje Novák.

 

Pro organizaci představuje logo HR Award mezinárodní atraktivitu a viditelnost. Ukazuje na propojení ústecké univerzity s celoevropskou sítí výzkumných organizací, zvyšuje její atraktivitu při oslovování vědeckých pracovníků ze zahraničí či zvýhodňuje při získávání finančních prostředků na výzkum z evropských a tuzemských programů na podporu výzkumu (Technologická agentura, Horizon 2020 atd.).

 

„Získání ocenění HR Award považuji za mimořádný úspěch. Obdržení evropského certifikátu kvality v tak náročném procesu a do tak lukrativní společnosti si vysoce považuji. Uvědomuji si, že se jednalo o administrativně velice náročný proces, a děkuji všem zaměstnancům univerzity za skvěle odvedenou práci,“ uzavírá rektor UJEP Martin Balej. 

 

Více informací o procesu HRS4R, jeho realizaci na UJEP a  Akčním plánu UJEP je k dispozici na https://www.ujep.cz/cs/hrs4r.


Zdroj: UJEP


foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2019 / 7.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém