Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ústecké účetní vyhrály olympiádu

 
001
Vysoká škola ekonomická v Praze uspořádala poprvé Účetní olympiádu pro žáky středních odborných škol. S nadšením se do ní zapojily i studentky Obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem Nikola Horáčková, Barbora Mrázová, Kateřina Satranová, Tuyet Anh Tran Thi a Andrea Ungerová, které podporovala učitelka Blanka Babická. Dívky si vybojovaly 1. místo!
Tisková zpráva z 9. prosince 2011
 

 
 

Konkurence v soutěži byla veliká, celkem se do ní zapojilo 43 škol z České republiky. Olympiáda byla rozdělena do dvou kol. V prvním kole soutěžní týmy zpracovávaly komplexní modelovou studii. Studie byla zaměřena na zpracování účetní závěrky fiktivního strojírenského podniku. „V zadání byly obsaženy pouze některé účetní operace, větší část museli řešitelé doplnit sami. Úkolů bylo mnoho, nebyly jednoduché, nepostačovaly znalosti z běžné výuky, času na zpracování bylo relativně málo, ale bylo třeba se se vším statečně poprat. Po pěti týdnech usilovné práce byla modelová studie zpracována podle našich představ a odeslána do Prahy,“ popsala průběh soutěže Blanka Babická.

 

Do druhého kola v Praze postoupily jen tři nejlepší týmy, a to z Liberce, Přerova a Ústí nad Labem. Soutěžící na místě obdrželi zadání tří úkolů, na jejichž zpracování byly vyhrazeny 4 hodiny. Řešení všech se zpracovávalo na počítači.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Šťastné vítězky

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 9.12.2011 / 9.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém