Orientační nabídka


 

Ústecký kraj chce do vzdělávání zapojit střední i starší generaci

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ústecký kraj chce do vzdělávání zapojit střední i starší generaci
Ústecký kraj pokulhává ve vzdělanosti obyvatel za ostatními regiony v republice. V uplynulých letech se situace začíná obracet k lepšímu, ale k dosažení cíle ještě hodně zbývá. Novými aktivitami hodlá vedení Ústeckého kraje současný obraz změnit a přimět i samotné obyvatele k tomu, aby vlastním přičiněním se zapojili do sebevzdělávání a nabízených možností a přizpůsobili se tak současným podmínkám na trhu práce.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne  18.5.2006

 

Ústecký kraj chce do vzdělávání zapojit střední i starší generaci

 

Ústecký kraj  pokulhává ve vzdělanosti obyvatel za ostatními regiony v republice. V uplynulých letech se situace začíná obracet k lepšímu, ale k dosažení cíle ještě  hodně zbývá.  Novými aktivitami hodlá vedení Ústeckého kraje  současný obraz změnit a přimět i samotné  obyvatele k tomu, aby vlastním přičiněním se  zapojili do sebevzdělávání  a nabízených možností a přizpůsobili  se tak současným podmínkám na trhu práce.

    Náměstek a zástupce hejtmana Radek Vonka při setkání s Pavlem Holomkem, obchodním ředitelem Vysoké školy finanční a správní, o.p.s, která je největší soukromou vysokou  školou v České republice,  probral řadu možných variant, jak i  v našem regionu  můžeme problému čelit. Konkrétně hovořili o spolupráci na řízení projektu „Univerzita půl třetího věku“, jehož hlavnm náplní je vzdělávání občanů v Ústeckém kraji.

   „Tento projekt se zaměřuje především na střední a starší generaci obyvatel, která má na trhu práce potíže s uplatňováním. Máme zájem na tom, aby tím, že  si doplní vzdělán,  byli  v konkurenci ostatních úspěšní,  lépe obstáli a snáze si našli  adekvátní zaměstnání. Není od věci připomenout, že  absolventi projektu, který bude zahájený na podzim letošního roku a potrvá 24 měsíců, budou nejen  více vzdělaní lidé, ale  zvýší si chybějící  sebevědomí a  přestanou se cítit na okraji společnost, být odstrčení,“ říká Radek  Vonka a dodal. „ Čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů na vzdělávací projekty je velice významné , a to obzvlášť v  Ústeckém kraji.. Podáváním a realizací takových projektů napomáháme ke vzdělanostní struktuře obyvatelstva a  logicky i budoucímu rozvoji regionu, „ je přesvědčený krajský politik.  Podle jeho vyjádření smlouva o partnerství s vysokou školou finanční a správní ( která má kromě hlavního města ještě dvě další studijní střediska, v Kladně a Mostě  a  má 3, 5 tisíc zapsaných studentů v akademickém roce 2005/2006 jak do bakalářských , magisterských a MBA studijních programů)  předpokládá několik aktivit, na nichž by se náš kraj měl podílet. „ Jedná se například o zajištění části lektorů, tvorbu studijních textů, hodnocení   projektu, spolupráce na přípravě konference a také  na propagaci,“ dává příklad Radek Vonka. Dodal, že dalšími partnery projektu jsou Úřad práce v Mostě a Hospodářská a sociální rada Ústeckého  kraje.  Ústecký kraj i tímto krokem deklaruje, že podmínkou skutečných změn v regionu jsou „kvalitní lidé“, proto problematice vzdělanosti dává  vysokou prioritu.  Týká se nejen mladých, ale rovněži střední i starší generace.

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Jarolímková
Vytvořeno / změněno: 22.5.2006 / 22.5.2006 | Zveřejnit od-do: 22.5.2006-22.6.2006
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém