Byty v Matiční ulici mohou využít jak jedinci, tak rodiny s dětmi, případně senioři. Za krizovou situaci se považuje například náhlá ztráta střechy nad hlavou v důsledku požáru či jiné živelní pohromy, týrání, domácí násilí, zneužívání atd. Možnost krizového bydlení není určena dlužníkům a dlouhodobým neplatičům. Občané města mohou v bytech strávit tři měsíce, ve výjimečných případech až půl roku. Z krizové situace pomohou posléze sociální pracovníci.
„Ústecký kraj přispěl na výstavbu krizových bytů, aby sloužily nejen občanům krajského města, ale i okolním městům i obcím, které nemají krizové bydlení na svém území zajištěné. Obecně se kraj podílí v oblasti sociálních služeb finanční pomocí nejen obcím a městům, ale například charitativním organizacím či neziskovkám. Prostě tam, kde je potřeba pomoci lidem v nouzi,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek.

Zrekonstruovaný bytový dům v ústecké ulici Matiční

1. náměstek hejtmana Jiří Kulhánek, 1. náměstek primátora statutárního města Ústí nad Labem Tomáš Vlach a vedoucí krajského odboru sociálních věcí Petra Lafková

1. náměstek hejtmana Jiří Kulhánek představil společně se zástupci města Ústí nad Labem projekt rekonstrukce bytového domu veřejnosti

1. náměstek ústeckého primátora Tomáš Vlach

Den otevřených dveří přišli za město Ústí nad Labem podpořit také náměstek primátora Michal Mohr a radní Bohumil Ježek (vpravo)

Pohled do zrekonstruovaného bytu

