Orientační nabídka


 

Ústecký kraj zahájil distribuci MINIMANUÁLU

Krajský úřad Ústeckého kraje dokončil přípravu tzv. MINIMANUÁLU, jehož cílem je městům a obcím v kraji přehlednou a srozumitelnou formou poskytnout návod jak postupovat v konkrétních rizikových situací spojených s výskytem extremismu.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 12. listopadu  2009

 

Krajský úřad Ústeckého kraje dokončil přípravu tzv. MINIMANUÁLU, jehož cílem je městům a obcím v kraji přehlednou a srozumitelnou formou poskytnout návod jak postupovat v konkrétních rizikových situací spojených s výskytem extremismu. Každý z 358 primátorů a starostů v kraji obdrží v těchto dnech MINIMANUÁL v tištěné podobě. Elektronická verze „protiextremistického návodu“ bude k dispozici na webových stránkách Ústeckého kraje: www.kr-ustecky.cz.

 

„Jsem přesvědčena, že po obsahové i grafické stránce náš MINIMANUÁL splňuje potřeby starostů pro boj proti extremismu. Velmi rychle dokážou v obsahu vyhledat situaci, kterou aktuálně potřebují řešit, a v příslušné sekci pak naleznou přehledný a věcný postup, jak se s nebezpečným stavem vypořádat. Najdou zde však i konkrétní kontakty, na kterých jim budou k dispozici ke konzultacím odborníci na extremismus,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

 

Hejtmanka Jana Vaňhová představila koncept MINIMANUÁLU letos v říjnu na Bezpečnostní konferenci „Společně proti extremismu“, kterou uspořádal Ústecký kraj pod záštitou ministra vnitra Martina Peciny.

 

MINIMANUÁL je rozdělen do devíti kapitol. Uživatelé zde například naleznou návod, jak postupovat při rozpouštění nebo zákazu shromáždění či jak rozpoznat skrytou žádost o pořádání extrémistické akce. Na poslední stránce příručky je samostatná kartička s nejdůležitějšími kontakty – právní pomoc Ústeckého kraje, kriminální policie a Centrum bezpečnostních studií. „Jde o živý dokument, který budeme průběžně aktualizovat a rozšiřovat,“ doplnila Jana Vaňhová.

 

Záměrem Ústeckého kraje je řešit problematiku extremismu komplexně. Po bezpečnostní konferenci a MINIMANUÁLU se hejtmanka nyní zaměří na zpracování návrhu klíčových  legislativních změn. Novely zákonů, které se týkají loterijních automatů a přestupků, následně posoudí zastupitelstvo Ústeckého kraje a v rámci své zákonodárné iniciativy je předloží do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. „Primárně budeme chtít dosáhnout toho, aby se opakované drobné přestupky proti veřejnému pořádku posuzovaly jako trestný čin a aby obce měly právo se vyjádřit ke všem hracím a loterijním terminálům na svém území a jejich počet regulovat, případně je zcela zakázat,“ uzavřela Jana Vaňhová.

 

 

Připravila: Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 302 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 12.11.2009 / 12.11.2009 | Účinnost do: 31.12.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém