Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Obnova > Ústecký kraj – 25 pro OSVČ

 

Ústecký kraj – 25 pro OSVČ - archiv dokumentů

 
 
 
 

Rychlá a účinná pomoc OSVČ od Ústeckého kraje


Ústecký kraj připravil jako rychlou pomoc pro zmírnění následků pandemie pro OSVČ 70 milionů korun do dotačního programu pro malé podnikatele. Program se spouští 11. května a 400 žadatelů z každého okresu, celkem tedy 2800, díky němu získá 25 tisíc korun.

„Živnostníkům zasaženým zákazem provozování živnosti částečně pomůže ministerstvo financí, ale to řadě z nich třeba na nájem provozovny nebo na mzdy zaměstnanců nebude stačit. Proto jsme na zastupitelstvu schválili dotační program, který jim pomůže ještě o něco víc. Podmínkou je, že živnostník už dostal kompenzační bonus od Finanční správy, prošel tedy kontrolou, což je pro úřad potvrzením oprávněnosti žádosti,“ vysvětluje podmínky programu 1. náměstek Martin Klika.

 

K dalším podmínkám potom patří doložení kopie smlouvy o vedení bankovního účtu. Žádosti se budou přijímat elektronicky prostřednictvím vyplnění jednoduchého formuláře s následným doručením podepsané písemné verze s přílohami. Podání žádosti je omezeno datem 22. 5. 2020 nebo vyčerpáním alokované částky. Příjemce bude moci z dotace pokrýt své provozní náklady vzniklé v období od 12. 3. 2020 do konce roku.

 

 „Vlastní rozhodnutí o podání žádosti je zcela na každém podnikateli. Věřím, že si požádají ti, kteří pomoc nejvíce potřebují a dotace se tak dostane tam, kam má,“ doplnil náměstek Klika.

 

Dotační program na zmírnění dopadů koronaviru na malé podnikatele v Ústeckém kraji má za cíl zachovat podnikatelské aktivity a zabránit snížení hospodářské prosperity a sociální soudržnosti regionu. Více na webu Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz v sekci COVID 19 – Dotace a podpora.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Obnova > Ústecký kraj – 25 pro OSVČ

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém