Orientační nabídka


 

Ústecký kraj a jeho památky zářily opět na veletrhu v Praze

vv
Další ročník oborového veletrhu PAMÁTKY 2015, který se nesl pod heslem „Dejme minulosti budoucnost!“, se uskutečnil v Křižíkových pavilónech na holešovickém výstavišti v Praze ve dnech 22. - 23. října 2015. Slavnostního zahájení se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje paní Jitka Sachetová, která má v kompetenci oblast kultury a památkové péče.
 

 
 

Letos byl stánek Ústeckého kraje obohacen o instalaci modelu horní části věže přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Samotná věž byla v květnu 2015 zpřístupněna veřejnosti a je zde umístěna stálá výstava Proměny napříč staletími, věnující se historii samotného kostela i starého města Mostu.

Za asistence pracovníků odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu si mohli návštěvníci na stánku vybrat celou řadu zajímavých materiálů, představující a propagující kulturní bohatství našeho regionu. Pracovníci úřadu rovněž poskytovali metodickou pomoc zájemcům, kteří by chtěli opravovat památkově chráněný objekt nacházející se na území kraje a čerpat pro tyto účely některý z krajských dotačních programů.

Ústecký kraj je region se zajímavou minulostí a množstvím kulturních památek, které představují obrovský potenciál pro rozvoj cestovního ruchu. Účast na veletrhu je tak jednou z možností, jak toto bohatství prezentovat široké veřejnosti.

Zdroj: odbor KP

vv
Stánek Ústeckého kraje


vv
Prezentace kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 25.10.2015 / 25.10.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém