Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj a Krajské koordinační centrum se zapojily do projektu chcipomoct.cz

 
logo
Ústecký kraj využívá celostátní portál pro organizaci pomoci dobrovolníků chcipomoct.cz, jehož autorem je tým Akademického centra studentských aktivit v Brně. Tento portál se zaměřuje na koordinaci nabídek dobrovolníků a poptávek žadatelů o pomoc a koresponduje tak s činností Krajského koordinačního centra dobrovolnické pomoci, které vzniklo v souvislosti s řešením situace kolem koronaviru.
Tisková zpráva ze dne 26. března 2020
 

 
 

Portál chcipomoct.cz vznikl z potřeby efektivně koordinovat ochotu lidí pomáhat druhým tak, aby se pomoci rychle dostalo každému, kdo si o ní v době krize řekne. Je tedy určen všem, kteří jsou ochotni jako dobrovolníci nabídnout pomoc, i všem, kteří potřebují pomoc od dobrovolníků. Skládá se ze dvou částí. První se zaměřuje na registraci a třídění dobrovolníků, druhou tvoří evidence požadavků nejen od jednotlivců žádajících o pomoc, ale též organizací, krizových štábů i jiných skupin.

„Do projektu Akademického centra studentských aktivit skvěle zapadá naše Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci, které zřídilo ústecké Dobrovolnické centrum ve spolupráci s naším krajem, aby mohlo v této době evidovat nabídky z řad dobrovolníků a propojovat je s poptávkou z řad potřebných. Ve spolupráci s centrem studentských aktivit vidím způsob, jak účinně získat kontakty na další dobrovolníky,“ sdělil krajský radní pro oblast sociálních věcí Miroslav Andrt.

Žádost o pomoc i nabídku pomoci mohou lidé zadat přes portál chcipomoct.cz. Pokud upřednostňují telefonický kontakt, mohou případně zavolat na telefonní číslo +420 604 229 529.

Občané z celého Ústeckého kraje, kteří jsou ochotni přihlásit se jako dobrovolníci, mohou využít také registrační formulář prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas. Odkaz na tento formulář je zveřejněn na webových stránkách Dobrovolnického centra (www.dcul.cz).


Kontakty na Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci

tel.: +420 732 893 232
e-mail: dcul.dobrovolnici@seznam.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 26.3.2020 / 26.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém