Orientační nabídka


 

Ústecký kraj a ŘSD společně o silnicích

01
Hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek Jaroslav Komínek se sešli s ředitelem Chomutovské správy ŘSD Martinem Vidimským. Na těchto schůzkách, které probíhají několikrát do roka, je vedení kraje informováno o postupujících stavbách a jejich přípravě na silnicích I. třídy na území kraje. Díky úzké spolupráci mezi krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic se daří koordinovat opravy komunikací tak, aby se uzavírky nekumulovaly v jednom místě.
Tisková zpráva z 7. listopadu 2018
 

 
 

Jedním z témat schůzky byla úprava rychlosti na vybraných úsecích silnice I/13. Pro řidiče by bylo komfortnější, kdyby, obzvláště ve čtyřproudových úsecích, mohli jezdit rychleji než 90 km/h. K posunu v této záležitosti bude svoláno jednání správce komunikace, projektanta, Ústeckého kraje a dopravní policie. Hovořilo se také o úklidu u silnic a vybudování nových odpočívek. Za tím účelem bude mít ŘSD zpracovanou studii, kde a za jakých podmínek by mohly nové odpočívky vzniknout.

Už v příštím roce by měly být zahájeny stavby D7, zkapacitnění u Panenského Týnce a u Loun, v ostatních úsecích pokračuje příprava staveb, získávání povolení či soutěže na výběr zhotovitele.

Ředitel Vidimský upozornil hejtmana na omezení I/13 u Hostomic, kde je doprava na krátkém úseku svedena do jednoho pruhu. V tomto místě vinou sesuvu, který pravděpodobně zapříčinilo extrémní sucho, došlo k popraskání podloží vozovky. Vše bylo odhaleno včasnou diagnostikou a z důvodu ochrany zdraví a životů se přistoupilo k úpravě a omezení. Lze předpokládat, že tento stav chvíli potrvá, než bude proveden průzkum a následná sanace.

O vyhodnocení letošní stavební sezóny, probíhajících opravách a stavbách na komunikacích v Ústeckém kraji budou novináři informováni na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a ŘSD 28. listopadu.

1
Ředitel Chomutovské správy ŘSD Martin Vidimský

2
Ředitel Vidimský, hejtman Oldřich Bubeníček, náměstek Jaroslav Komínek a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 7.11.2018 / 7.11.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém