Orientační nabídka


 

Ústecký kraj a Univerzita J. E. Purkyně rozšíří a zintenzivní spolupráci

uj
Ve čtvrtek 22. prosince se setkali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a první náměstek hejtmana Martin Klika s rektorem Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) Martinem Balejem a prorektorem Zdeňkem Radvanovským. Jednání se týkalo zejména námětů na zintenzivnění a rozšíření spolupráce v roce 2017 a v dalších letech.
 

 
 

Ústecký kraj a UJEP mají společně za cíl vytvářet podmínky pro rozvoj UJEP jako významné středoevropské vzdělávací instituce, společně rozvíjet znalostní, vědecký, kulturní a sportovní potenciál Ústeckého kraje a vytvářet tak z našeho kraje atraktivní místo pro studium, práci a život. Proto společně připravují aktualizaci smlouvy o regionální spolupráci. Obě strany vyjádřili zájem spolupracovat v oblasti rozvoje a vzájemné prezentace, získání a udržení nejlepších studentů v Ústeckém kraji a využití odborných kapacit UJEP pro rozvoj Ústeckého kraje. Obě smluvní strany vytvoří stálou pracovní skupinu složenou z pracovníků krajského úřadu a UJEP.

„Jsme připraveni předložit do orgánů kraje návrh smlouvy o regionální spolupráci mezi univerzitou a krajem“, uvedl první náměstek Martin Klika. „Smlouva bude rozšiřovat možnosti spolupráce, která pochopitelně probíhá již dnes, například společnou prací v Paktu zaměstnanosti a dalších platformách,“ dodal Oldřich Bubeníček.

Smlouva předpokládá i finanční pomoc univerzitě a oblasti spolupráce se budou týkat například vzdělávání dospělých, pořádání odborných konferencí a podporu Fakulty zdravotnických studií. Společná pracovní skupina vytipuje i ostatní oblasti a formy spolupráce tak, aby byla využita odborná kapacita univerzity pro rozvoj kraje i činnost odborů krajského úřadu.

Představitelé univerzity seznámili také vedení kraje s dalším plánovaným rozšířením univerzitního kampusu, kde by měla být v příštím roce zahájena výstavba Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO). Rektor Martin Balej pak informoval o zapojení univerzity do projektu „Chytré město“ (Smart city – Smart region) a nabídl kraji v tomto projektu spolupráci.

uj
Hejtman Oldřich Bubeníček se přivítal s rektorem UJEP Martinem Balejem...

uj
...a prorektorem UJEP Zdeňkem Radvanovským

uj
Jednání se zúčastnil i první náměstek hejtmana Martin Klika (zcela vpravo)

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.12.2016 / 23.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém