Orientační nabídka


 

Ústecký kraj bude v příštím roce hostit prestižní soutěž cyklistů

001
V rakouské Vídni převzal radní Jaroslav Komínek pomyslnou štafetu pro pořádání evropského finále Dopravní soutěže mladých cyklistů - European Traffic Education Contest. To se uskuteční už příští rok v Ústí nad Labem. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Mezinárodní automobilové federace (FIA) a právě od jejího prezidenta Jeana Todta zástupci Ústeckého kraje štafetu převzali.
Tisková zpráva ze dne 11. června 2015
 

 
 

„Bereme to jako velkou prestiž a zároveň závazek. Evropské finále je významnou akcí a my se budeme snažit se jeho pořádání zhostit, co nejlépe,“ uvedl na finále ve Vídni radní Jaroslav Komínek. Ústecký kraj přijel do Rakouska i s videoupoutávkou, která představila prostředí, kde se příští rok uskuteční další evropské klání. A vy se teď na něj pouze na našich stránkách můžete podívat.

https://www.youtube.com/watch?v=c49HVx4r450&feature=youtu.be

Evropského finále ve Vídni se v letošním roce zúčastnilo 21 států a celkem 22 týmů z celé Evropy. Českou republiku reprezentoval vítěz celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, a to družstvo základní školy Černošín z Plzeňského kraje. Soutěž zahrnovala jak dovednostní praktické disciplíny (jízdy zručnosti), tak i teoretické znalosti pravidel silničního provozu. Náročnou individuální disciplínou byl takzvaný „Labyrint“ – průjezd dopravním hřištěm s předem neznámým dopravním značením. Soutěž oživila i kreativní týmová disciplína – zdobení cyklistické přilby dle vlastní fantazie.

Ústecký kraj spolu s Besipem celému týmu děkují za reprezentaci naší země, oceňují úroveň dovedností a znalostí všech členů družstva z oblasti dopravní bezpečnosti.

01
Krátce po předání pořadatelství. Zleva vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Jindřich Franěk, krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek, prezident FIA Jean Todt a koordinátor Besipu pro Ústecký kraj Jan Pechout.

02

03
Vyhlášení vítězů a předání cen pro český tým.

04

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2015 / 11.9.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém