Orientační nabídka


 

Ústecký kraj chce památky přístupné i pro hendikepované

01
Ústecký kraj, Národní rada pro osoby se zdravotním postižením a Národní památkový ústav společně uspořádaly seminář, jehož tématem bylo ulehčení přístupnosti památkových objektů osobám s hendikepem.
 

 
 

Seminář zahájila radní Ústeckého kraje pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová, která také semináři udělila svou osobní záštitu. Přítomní se měli možnost seznámit s příklady dobré praxe v oblasti bezbariérovosti např. v objektech územního pracoviště Národního památkového ústavu. Ředitel Územní památkové správy Praha Dušan Michelfeit představil současný stav a plány do budoucna ve zpřístupňování památek pro soby s postižením. Konkrétně objektům, ve kterých sídlí příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se věnoval vedoucí odboru kultury Adam Šrejber. Zajímavá byla ukázka haptických půdorysů českých památek UNESCO, které mohou slepci používat pro seznámení se s českými památkami.

V závěru Pavel Csonka, předseda poradního orgánu hejtmana pro osoby se zdravotním postižením, zdůraznil, že podněty budou využity při zpracování „Plánu vyrovnání příležitostí pro OZP na rok 2021 – 2026“.

Ústecký kraj ve spolupráci s NRZP připravil již několik seminářů. Téma toho posledního vzešlo ze dvou dokumentů:Plánu vyrovnání příležitostí OZP ÚK“ a z „Memoranda o zpřístupňování památek pro OZP“ uzavřeného mezi NRZP ČR a Národním památkovým ústavem.

Zdroj: Jaroslav Slavík – předseda KVNRZP Ústeckého kraje
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 27.5.2019 / 27.5.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém