Orientační nabídka


 

Ústecký kraj daruje složkám IZS 10 milionů korun

Ústecký kraj daruje složkám integrovaného záchranného systému 10 milionu korun na pořízení technického a speciálního vybavení. Cílem podpory je zvýšení akceschopnosti a zkvalitnění technického vybavení složek integrovaného záchranného systému pro záchranu životů a majetku občanů, rozvoj požárního sportu a práci s mládeží v Ústeckém kraji.
Tisková zpráva ze dne 26. února 2024
01
 

 
 
Na základě požadavků jednotlivých složek integrovaného záchranného systému (IZS), uplatněných na Bezpečnostní radě Ústeckého kraje a schválených krajským zastupitelstvem, daruje Ústecký kraj dva miliony korun Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje, sedm milionů korun Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje a jeden milion korun Krajskému sdružení hasičů Ústeckého kraje. Jedná se celkem o 10 milionů korun.

„Jednotlivé složky IZS Ústecký kraj podporuje dlouhodobě. Je důležité, aby disponovaly co možná nejmodernější technikou a kvalitním zázemím, protože chrání životy a majetek obyvatel našeho kraje. Mnohdy se podílí také na rozvoji komunitního života. I proto byl dnes schválen finanční dar pro krajskou policii a profesionální i dobrovolné hasiče,“ okomentoval schválení finančního daru na pořízení nové techniky hejtman Jan Schiller.  

Finanční prostředky budou použity například na vybavení jednotek policie k řešení mimořádných událostí, dále na pořízení akumulátorových přetlakových ventilátorů, multidetektoru či cvičné figuríny pro výcvik profesionálních hasičů. Dobrovolní hasiči dar využijí například na sportovní překážky a jejich renovace, pronájem stadionů a zabezpečení všech akcí pořádaných Krajským sdružením hasičů Ústeckého kraje, jako je STIMAX CUP či Tohatsu Fire Cup.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 26.2.2024 / 26.2.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém