Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj děkuje studentům a dobrovolníkům z UJEP

 
logo
Ačkoliv je období koronavirové krize pro všechny velmi náročné, a to jak psychicky, tak i fyzicky, dokázalo se mnoho lidí semknout a nabídnout pomocnou ruku. Ke zvládání situace kolem pandemie koronaviru velkou měrou přispěla Pedagogická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 28. dubna 2020
 

 
 

Studenti z Pedagogické fakulty UJEP projevili v době pandemie koronaviru obrovskou sounáležitost a zapojili se do mnoha dobrovolnických aktivit. Jejich cílem je poskytnout pomoc všem lidem v kraji, kteří ji potřebují. Od března tak například pomáhají s nákupy, šijí roušky a dodávají je do zdravotnických i sociálních zařízení, doučují děti školou povinné a tisknou na 3D tiskárnách štíty. Snaží se uspokojit co nejvíce potřeb lidí v regionu tak, aby mohli i v době krize normálně fungovat.

Obrovský obdiv si zaslouží také studenti fakulty, kteří pomáhají s výukou v dětských domovech v kraji, a ulehčují tak pracovníkům těchto institucí práci. Školou povinné děti jsou v této době vyučováni distančně a musí vypracovat plno úkolů. S jejich přípravou a realizací jim pomáhají právě studenti pedagogické fakulty, čímž umožňují pracovníkům v dětských domovech mimo jiné věnovat se předškolním dětem i těm, kteří studují na střední škole. Tak je tomu například v Dětském domově Vysoká Pec, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj.

„Chtěl bych poděkovat studentům univerzity, kteří se zapojili do dobrovolnických aktivit a nabídli pomocnou ruku všude, kde to byla potřeba. Za jejich angažovanost a altruismus v tak těžké době si zaslouží nejen velkou pochvalu, ale i úctu. Jsou vzorem pro ostatní napříč všemi generacemi. Poděkování patří také zaměstnancům a vedení univerzity, bez jejichž podpory by se studenty nabízená pomoc dostala k potřebným lidem velmi těžko,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 28.4.2020 / 28.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém