Orientační nabídka


 

Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016

foto
Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.
Tisková zpráva ze dne 21. října 2016
 

 
 


„Jsem rád, že náš kraj může hostit tuto významnou celorepublikovou akci, která nám připomíná význam rozvoje venkova a důležitost člověka, bez jehož aktivní účasti by venkov nemohl být tím, čím je,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček na zahájení konference, která je pořádána na podporu udržitelného a soběstačného venkova.

V rámci prvního dne konference, kterého se účastnilo několik desítek zástupců veřejných, neziskových i soukromých organizací celostátní, regionální a místní úrovně, zazněla významná témata týkající se aktuálních trendů podpory venkova, politiky jeho rozvoje, sociálního zemědělství, problematiky rodinných farem nebo současného zemědělského hospodaření a kvality půd.

Druhá část odpoledne byla věnována rozpracování diskusních témat v rámci pěti workshopů. „Mám velmi dobrý pocit z proběhlé konference, která přivedla zkušené odborníky státní i veřejné správy, podnikatele i další partnery venkova z celé České republiky k jednomu stolu. Zde v rámci workshopů vznikla řada nosných témat, se kterými budeme dále pracovat,“ vyjádřil se ředitel konference Václav Bešta. Ten je také předsedou Spolku pro obnovu venkova Ústeckého kraje i starostou Brozan nad Ohří. V návaznosti na danou problematiku se účastníci vydali druhý den na exkurze do čtyř vybraných oblastí - Podřipska, Lounska, Úštěcka a Lovosicka, kde se seznámili s těžbou českého granátu, vinařstvím, rodinnými farmami, pštrosí farmou a s dalšími zajímavými místy.

Hlavním pořadatelem konference je Spolek pro obnovu venkova ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ústeckého kraje a města Litoměřice. Společné závěry budou zveřejněny na stránkách konference www.konferencevenkov.cz.

foto
Letošní 8. ročník konference Venkov 2016 v Litoměřících.

foto
Konference se zúčastnili také hejtman Ústeckého kaje Oldřich Bubeníček, starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč, předseda Spolku pro obnovu venkova ČR  Eduard Kavala, litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.


foto
Konference přivítala zástupce veřejného i neziskového sektoru, podnikatele, zkušené odborníky i veřejnost.

foto
Zleva Ludmila Holadová, ředitelka Okresní agrární komory Most a Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu v Ústí nad Labem.

foto

foto
Na úvod konference promluvil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

foto

foto

  


 


 
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 21.10.2016 / 21.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém