Orientační nabídka


 

Ústecký kraj hostil polskou delegaci z Ostródy

podpis
Na pozvání Ústeckého kraje přijela delegace z polského okresu Ostróda za účelem podepsání smluv mezi partnerskými středními školami. Spolupráce s okresem Ostróda byla navázána již v loňském roce a byla tak výsledkem třídenní návštěvy pana hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka v Polsku.
Tisková zpráva ze dne 14.1.2015
 

 
 

 

V budově krajského úřadu proběhl za účasti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka slavnostní podpis smluv. Dalšími účastníky byla náměstkyně a radní pro oblast školství Jana Vaňhová, starosta okresu Ostróda Andrzej Wiczkowski, radní pro oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu Jan Szántó, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Štěpán Harašta a zástupci z partnerských škol, kteří smlouvy následně podepsali. 

Zúčastněné školy se tak zavazují ke spolupráci a rozvoji partnerství, organizování vzdělávacích projektů pro žáky a výměně zkušeností při přípravě mladé generace v oblasti vzdělávací, kulturní i sportovní. Cílem je prohloubit mírové soužití mezi oběma národy v rámci Evropské unie. 

Partnerství uzavřeli zástupci Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a střední zdravotnické školy, Chomutov se zástupci Odborného lycea v Morągu a Odborné školy St. Staszica a Centra pro další vzdělávání v Ostródě. Mezi dalšími signatáři smlouvy o partnerství bylo Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, které uzavřelo dobrovolnou spolupráci s Lyceem Ogólnokształcącego Nr I im Jana Bażyńskiego z Óstrody.

Okres Ostróda se také bude prezentovat v rámci stánku Ústeckého kraje na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2015, který proběhne v únoru.

podpis

 

podpis


 

podpis

Dariusz Bujak a Michal Šidák (vpravo) při slavnostním podpisu.

 

podpis
Jolanta Jankowiak a Soňa Valušková (vpravo).


 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 14.1.2015 / 14.1.2015 | Účinnost od-do: 14.1.2015-14.2.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies