Orientační nabídka


 

Ústecký kraj hostil setkání RIS3 týmů

Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo inovační týmy z celé republiky. Cílem setkání RIS3 týmů bylo posílit spolupráci mezi regionálními inovačními strategiemi a podpořit ekonomický a technologický rozvoj regionů. Hlavním tématem byla internacionalizace, která se stala průvodním motivem celého programu. Akce se zúčastnila také radní Ústeckého kraje pro oblast přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková.
Tisková zpráva ze dne 10. června 2024
01
 

 
 
V Ústí nad Labem proběhlo setkání Národního a krajských RIS3 týmů. Zúčastnili se jej nejen zástupci realizačních týmů jednotlivých inovačních strategií v krajích České republiky, ale též představitelé Ústeckého kraje, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, společnosti CzechInvest a další hosté.

Setkání RIS3 týmů je pro nás mimořádně důležité. Je to příležitost sdílet zkušenosti, diskutovat o nejlepších postupech a hledat nové způsoby, jak podporovat inovace v našich regionech. Ústecký kraj se podpoře inovačních aktivit intenzivně věnuje. Přátelská a tvořivá atmosféra na pracovním setkání RIS3 týmů mě velice těší. V rámci našeho kraje pak oceňuji skvělou práci našeho RIS3 týmu, jehož činnost se jako radní Ústeckého kraje snažím co nejvíce podporovat,“ uvedla Iva Dvořáková.

Na programu setkání byly prezentace úspěšných projektů z jednotlivých regionů, panelová diskuze, skupinová práce i komentovaná prohlídka po industriálních památkách v Ústí nad Labem. Účastníci měli možnost diskutovat o aktuálních trendech v oblasti inovací. Celý program doprovázelo téma internacionalizace.

Tato akce je součástí aktivit realizovaných v rámci projektu Smart akcelerátor pro Ústecký kraj III, registrační číslo  CZ.02.01.02/00/22_009/0004316, spolufinancovaného Evropskou unií z OP JAK. Více informací o Setkání RIS3 týmů v Ústí nad Labem lze nalézt na stránkách Inovačního centra Ústeckého kraje. Podrobnější informace k RIS3 se nachází zde.


00

 


01
Na ICUKu proběhlo setkání Národního a krajských RIS3 týmů

 

02
Úvodním slovem zahájila setkání Iva Dvořáková, radní pro oblast přípravy a realizace projektů

 

03
Na programu setkání byly prezentace úspěšných projektů z jednotlivých regionů

 

 
Zodpovídá: Adéla Pašek
Vytvořeno / změněno: 10.6.2024 / 10.6.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém