Orientační nabídka


 

Ústecký kraj hostil tři kulturní lahůdky

Léto přeje nejen dovoleným, ale také kulturním akcím. A právě uplynulý víkend nabídl opravdové hudební hody i v Ústeckém kraji. Roudnice nad Labem hostila jeden z koncertů Dvořákova festivalu, Ústí nad Labem zase přivítalo prestižní mezinárodní soutěž INTERPORTA a v Litoměřicích proběhl další ročník Velkého letního koncertu.
Tisková zpráva ze dne 3. srpna 2021
Ústecký kraj hostil tři kulturní lahůdky
 

 
 

Ani jednu z těchto akcí si nenechal ujít hejtman Jan Schiller, který na INTERPORTĚ předával jednu z cen. „Tři velké kulturní akce přilákaly řadu návštěvníků a představily tak Ústecký kraj nejen jako ideální dovolenkovou destinaci, ale právem také jako místo, kde si umíme užít kvalitní hudbu rozmanitých žánrů. INTERPORTA je prestižní soutěží s mezinárodní účastí a já jsem hrdý, že jedna z cen je právě Cena hejtmana Ústeckého kraje,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Na sobotním koncertě v Roudnici nad Labem se v rámci Dvořákova festivalu představila Česká smyčcová ROCKharmonie. Festival probíhá od června do října na různých místech České republiky.

Mezinárodní hudební soutěž INTERPORTA má v Ústí nad Labem již tradici, navazuje na legendární Portu a je součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Letos si hlavní cenu odváží až do daleké Austrálie DUO SISSOS, Cenu hejtmana Ústeckého kraje potom z rukou Jana Schillera převzala česká BLUE NIGHT.

Vrcholem víkendového programu byl litoměřický koncert houslisty Pavla Šporcla se Severočeskou filharmonií Teplice přímo na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

01
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (uprostřed) se osobně zúčastnil ústecké INTERPORTY

02
Česká kapela BLUE NIGHT převzala z rukou hejtmana ocenění

03
Hejtman navštívil také Velký letní koncert v Litoměřicích

04
Pavel Šporcl na pódiu

 

05
Houslistu doprovodila Severočeská filharmonie Teplice


 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.8.2021 / 3.8.2021 | Zveřejnit od: 3.8.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém