Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj hostil v Mostě jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro dopravu

 
komise
Členy komise z řad náměstků hejtmanů a radních pro dopravu přivítal také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který připomenul skutečnost, že díky energetickým zdrojům v Ústeckém kraji může velká část Čech topit a svítit. Dále zdůraznil často opomíjené krásy přírody Českého Švýcarska, Krušných hor, labského kaňonu či Dolního Poohří.
Tisková zpráva ze dne 29. února 2020
 

 
 

Na závěr prvního jednacího dne byly prezentovány nové technologie v diagnostice silnic představené Správou a údržbou silnic Pardubického kraje a problematika výkupu pozemků pod silnicemi II. a III. třídy prezentovaná hostujícím Ústeckým krajem.

V rámci programu druhého dne se diskutovalo např. o harmonogramu liberalizace dálkové osobní železniční dopravy představeném náměstkem ministra dopravy Ladislavem Němcem, budování vodních cest na území ČR představeném Petrem Formanem, poradcem prezidenta republiky, nebo o bezpečnosti na komunikacích a vývoji dopravní nehodovosti v ČR prezentovaném Jiřím Zlým, ředitelem Ředitelství služby dopravní policie.

Po poledni se k jednání připojil také ministr dopravy Karel Havlíček, který představil vizi Ministerstva dopravy v oblasti organizace železniční dopravy v ČR a informoval o průběhu dopravních investic státu.

„Důležitost jednání komise pro dopravu v Ústeckém kraji podtrhla účast zástupců všech krajů. V rámci diskuze nad budoucností našich vodních cest jsem zdůraznil nutnost vybudování plavebního stupně v Děčíně, který omezuje labskou plavbu. Za zásadní považuji informaci Ministerstva dopravy o spuštění státního jednotného tarifu v letošním roce. Dle mého názoru však měl být jednotný tarif připraven již k prosinci 2019, kdy v řadě krajů začali drážní dopravu zajišťovat i jiní dopravci než České dráhy,“ sdělil k průběhu jednání komise Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

komise
Ministr dopravy Karel Havlíček (vpravo), náměstek ministra Ladislav Němec (vlevo) a hejtman Libereckého kraje Martin Půta, předseda Komise Rady Asociace krajů ČR pro dopravu (uprostřed)

 

komise
Komise jednala v mosteckém hotelu Širák

 

komise
Členy komise jsou náměstkové hejtmanů a radní pro dopravu ze všech krajů ČR

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 1.3.2020 / 1.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém