Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj informuje obyvatele: virové onemocnění COVID-19 alias koronavirus

 
20 let
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje dnes projednala připravenost všech relevantních institucí na případný výskyt virového onemocnění Covid-19 alias tzv. koronaviru na území Ústeckého kraje. Ve shodě s ředitelkou Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenkou Šimůnkovou konstatuje, že není třeba panikařit, ani podnikat jiné speciální kroky, například předzásobovat se jídlem, pitím a léky.
Tisková zpráva ze dne 28. února 2020
 

 
 

Virus Covid-19 alias tzv. koronavir se z laického pohledu v zásadě neliší od běžných chřipkových onemocnění. Plošnému šíření nejde zcela zabránit, ale s průběhem podobných epidemií mají relevantní subjekty krajské státní správy, včetně specializovaných zdravotnických zařízení v rámci Krajské zdravotní, a. s., zkušenosti z předchozích let.

Veškeré důležité a aktuální informace k této problematice zveřejňuje na svých webových stránkách Státní zdravotní ústav (www.szu.cz), který dále také zřídil informační telefonickou linku, kam se mohou občané obrátit, pokud potřebují v souvislosti s koronavirem poradit. Infolinka je k dispozici 24 hodin denně na telefonních číslech: +420 724 810 106 a +420 725 191 367.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 28.2.2020 / 28.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém