Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj je na vakcinaci připraven

 
ikona
V pátek 5. února navštívil hejtman Jan Schiller v čele koordinačního týmu první polovinu oblastních vakcinačních center v Ústeckém kraji. Cesta vedla do Teplic, Bíliny, Litvínova, Mostu, Chomutova, Žatce a Loun. Spolu s hejtmanem posuzoval připravenost míst krajský koordinátor pro očkování proti COVID-19 MUDr. Aleš Chodacki, generální ředitel společnosti Krajská zdravotní, a. s. (KZ), hlavní hygienička KZ Dana Vaculíková, radní pro zdravotnictví Radim Laibl a předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík.
Tisková zpráva ze dne 8. února 2021
 

 
 

Nejdůležitější bylo na místě zjistit stav, technické vybavení, denní kapacitu počtu očkovaných osob a obsazenost personálem. „Ve chvíli, kdy přijde dodávka vakcín, nás nesmí nic zbrzdit,“ říká hejtman. Osobně na všech centrech kontroluje trasu. „Co musíme zlepšit je značení,“ sděluje Radimu Laiblovi.

Velkokapacitní centra budou v provozu 12 hodin denně, sedm dnů v týdnu. Oblastní zatím 8 hodin v pracovní dny. Vše se dá operativně navýšit. Tým tvoří lékař, pracovník, který ztotožní a poučí klienta a učiní všechny administrativní úkony před očkováním. Dále sestra, která výkon provádí a pracovník, který vše zaeviduje. Druh vakcíny, číslo šarže, čas vpichu, tyto a další údaje odesílá do centrální evidence.

Dana Vaculíková sděluje nejnovější informace vakcinačním týmům. Na otázku novináře, zda se bude moci očkovat i v terénu, odpovídá: „Charakter očkovací látky Pfizer to neumožňuje. Uchováváme ji při -70°C a mrazák se smí otevřít pouze dvakrát denně na dobu do 2 minut, vše hlídá systém. Z chladu vyjmutou ampuli naředíme, natáhneme do stříkaček a těmi nesmíme až do aplikace manipulovat. Jinak by látka začala reagovat a byla by pro očkování nepoužitelná. Za těchto podmínek se musí spotřebovat do 5 hodin. Proto jsou právě vakcinační centra s technickým vybavením a odborně proškoleným personálem tak důležitá.“

Začínáme v Teplicích
Začínáme v Teplicích

Pokračujeme v Bílině
Pokračujeme v Bílině

 

V Litvínově
V Litvínově

V Mostě právě očkují
V Mostě právě očkují

Vakcína Pfizer
Vakcína Pfizer

 

Do Žatce tým dovezl poslední tiskárnu a počítač
Do Žatce tým dovezl poslední tiskárnu a počítač

V Chomutově
V Chomutově

Vybavení centra v Lounech podpořil Ústecký kraj
Vybavení centra v Lounech podpořil Ústecký kraj

Novináři sledovali všechna místa
Novináři sledovali všechna místa

 
Zodpovídá: Věra Říha
Vytvořeno / změněno: 8.2.2021 / 8.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém