Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj je po Londýně nyní také v Lipsku

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
hh
V letošním roce se Ústecký kraj prezentoval na třech domácích a patnácti zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Potvrzuje se, že podobná propagace turistických možností, nabídek ubytování a prohlídek pamětihodností a kulturních památek v našem regionu je potřebná. Odborně zajišťují účast kraje na veletrzích pracovníci odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje.
 

 
 

Tisková zpráva z 22. listopadu 2008

Listopad, měsíc uprostřed podzimu patří i letos  účasti Ústeckého kraje na posledních dvou mezinárodních veletrzích cestovního ruchu roku 2008. Čtrnáctá prezentace byla 10. – 13. listopadu v Anglii na World Travel Market London, kde se na výstavišti ExCel představily stovky vystavovatelů na největší světové burze cestovního ruchu. Ta je určena pouze specializovaným odborníkům a Ústecký kraj tady nabízel služby a možnosti turistiky, cestování a lázeňství z celého regionu. Zájem měli odborníci také o cyklostezky a o židovské památky v našem kraji. Ten byl v Londýně již potřetí a mnozí z více než 45 000 profesionálů z 202 (!) zemí světa navštívili i expozici ze severních Čech. Slavnostního zahájení veletrhu byl přítomen rovněž velvyslanec České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska Jan Winkler.

   Na posledního veletrhu – TUC - v německém Lipsku se spolu s Ústeckým krajem představilo i město Děčín. Od roku 2004 je náš kraj na veletrhu regionální turistiky, campingu či památek, národních parků a hor pravidelně. Letošní lipský veletrh byl zahájen ve čtvrtek 20. listopadu a je přístupný široké veřejnosti ještě o tomto víkendu. Je tu přes tisíc vystavovatelů ze šedesáti zemí světa.

   Na veletrzích v Londýně i v Lipsku měl kraj výstavní plochy a stánky od agentury CzechTourism zcela zdarma, stejně jako na předcházejících veletrzích v Utrechtu, Vídni, Madridu, Hamburku, Mnichově, Berlíně, Moskvě, Varšavě a Kyjevu. V Drážďanech, Bruselu, Dubaji a Petrohradu hradil kraj polovinu výstavních nákladů. Celkem poskytl CzechTourism výstavní plochy a pronájem stánků Ústeckému kraji v letošním roce za 777 tisíc korun, a tak kraj hradil ze svého rozpočtu pouhých 111 tis. Kč (vedle cestovného, ubytování a pobytových nákladů, které nepřesáhly z rozpočtu sumu milionu korun). Kromě zmíněných veletrhů v zahraničí se kraj prezentoval na třech domácích akcích: Regiontouru v Brně, Holiday v Praze a veletrhu Dovolená Ostrava.

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

aa
Logo veletrhu v Londýně

 

bb
Na stánku Ústeckého kraje v expozici České republiky jedná s návštěvníky Zuzana Kadlecová, vedoucí odboru regionálního rouzvoje krajského úřadu

ccc

Otevření české expozice byl přítomen velvyslanec ČR Jan Winkler. 

ddd
Takto přijímaly zájemce o turistiku ze světa ve své expozici zástupkyně Ománu. Jednalo se vsedě na koberečcích. Fotky z Londýna jsou od Olgy  Pechové.

 

eee
A nyní jsme už na veletrhu TUC v Lipsku. Na stánku je pracovnice oddělení cestovního ruchu odboru regionálního rozvoje Naďa Pilátová.

 

fff
Část expozice Ústeckého kraje na lipském veletrhu. V Lipsku fotografoval Jiří Válka.

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 22.11.2008 / 22.11.2008 | Zveřejnit od-do: 22.11.2008-21.12.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém