Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj je připraven poskytnout humanitární pomoc Albánii

 
Albánský velvyslanec
Na Den nezávislosti, státní svátek Albánie, navštívila Ústecký kraj delegace v čele s jejím velvyslancem v České republice Ilirianem Kukou. Doprovázel ji předseda meziparlamentní skupiny přátel ČR – Albánie poslanec a krajský zastupitel Jan Richter.
Tisková zpráva ze dne 3. prosince 2019
 

 
 

Návštěva se konala v době, kdy Albánie odstraňovala následky zemětřesení a hejtman Oldřich Bubeníček vyjádřil velvyslanci účast nad obětmi i materiálními následky přírodní katastrofy. Informoval velvyslance, že navrhne prosincovému jednání zastupitelstva schválit humanitární finanční pomoc na rekonstrukci, nejlépe, školského zařízení. Pro obdobné účely má náš kraj zřízen Fond pro mimořádné události. Velvyslanec za podporu poděkoval.

Albánská strana by ráda navázala regionální spolupráci, na návrh Jana Richtera by se mělo jednat o region Vlora. Zájem je i o spolupráci měst, do které by se mělo zapojit Ústí nad Labem, Chomutov a Krupka. Právě v Krupce je přijal náměstek hejtmana a zároveň starosta Zdeněk Matouš.

Albánská strana má také zájem o spolupráci s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. V delegaci byli i primátoři měst a představitelé univerzity. Albánii v posledních letech navštěvuje stále více českých turistů a Ústecký kraj má zájem na spolupráci i v této oblasti.

Za sedm let byl Kuka diplomatickým představitelem již 39. země, který přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje k návštěvě regionu.

01
Zleva krajský zastupitel Jan Richter a albánský velvyslanec Ilirian Kuka

02
Velvyslanec se podepsal i do pamětní knihy

 

03
Hejtman na úřadě přivítal početnou albánskou delegaci

 


 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.12.2019 / 3.12.2019 | Zveřejnit od: 3.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém