Orientační nabídka


 

Ústecký kraj je prvním českým regionem mezi evropskými vodíkovými údolími

Hydrogen Valleys
Ústecký kraj se jako první region v České republice zapojil do evropského partnerství „Hydrogen Valleys“ čili „vodíková údolí“, které podporuje rozvoj inovačních vodíkových ekosystémů. Ústecký kraj byl do partnerství vodíkových údolí oficiálně zařazen 24. února 2021, a to na základě žádosti hejtmana Jana Schillera. Tím se stal prvním regionem České republiky, který do této platformy vstoupil.
Tisková zpráva ze dne 9. března 2021
 

 
 

„Účast v partnerství Hydrogen Valleys může Ústeckému kraji hodně pomoci například při realizaci a financování projektů spjatých s vodíkovou tematikou, kterých je mimochodem v současnosti v regionu evidováno kolem tří desítek,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Ústecký kraj ve vztahu k rozvoji potenciálu vodíkové ekonomiky na svém území dlouhodobě aktivně jedná. V kraji byla již před více než dvěma lety založena tzv. Vodíková platforma Ústeckého kraje, kterou v současné době tvoří 23 subjektů z řad podniků, výzkumných organizací i měst. Jejím cílem je příprava a realizace aktivit podporujících komplexní využití vodíku.

Zapojením se do partnerství vodíkových údolí Ústecký kraj deklaruje svůj zájem spolupracovat na budování klimaticky neutrální Evropy. Připravuje se tak na významný proces přeměny spjatý s postupným útlumem těžby a energetického využívání hnědého uhlí.

Hlavním cílem partnerství vodíkových údolí je spolupodílet se na řešení problematiky globálního oteplování a zmírnit jeho dopady na společnost a ekosystémy podporou produkce čistého vodíku prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie. Využití pak nalezne čistý vodík v několika odvětvích, jako je energetika, doprava a průmyslová výroba.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 9.3.2021 / 9.3.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém