Orientační nabídka


 

Ústecký kraj je prvním žadatelem o dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci na severozápadě Čech

Ústecký kraj jako první v regionu severozápadních Čech podal žádost o finanční prostředky z Fondu pro spravedlivou transformaci. Projekt Transformačního centra Ústeckého kraje se tím zapojuje do procesu, který je zaměřen na řešení negativních dopadů odklonu od závislosti na fosilních palivech v regionu. Realizace projektu umožní rychlejší dekarbonizaci, zavádění obnovitelných zdrojů energie a revitalizaci území.
Tisková zpráva ze dne 28. února 2023
PIT
 

 
 
Prostředky Fondu pro spravedlivou transformaci budou poskytovány prostřednictvím Operačního programu Spravedlivá transformace pod gescí Ministerstva životního prostředí. Celkem je k dispozici 41 miliard korun. Žadatelé v Ústeckém kraji mohou získat až 15,8 miliard korun. Zbývající finance jsou určeny pro žadatele z Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

Projekt Transformačního centra Ústeckého kraje bude podporovat především rozvoj samospráv, malých i středních podniků a široké veřejnosti. „Ráda bych vyzdvihla neuvěřitelný výkon týmu, který na přípravě projektu pracuje již dva roky. A zároveň s hrdostí upozorňuji na to, že Ústecký kraj požádal o dotaci jako první v celém regionu. Jsem přípravnému týmu vděčná za jeho nasazení,“ sdělila k podání žádosti krajská radní Iva Dvořáková, která má v gesci oblast strategie přípravy a realizace projektů.

Přípravný tým projektu Transformační centrum Ústeckého kraje
Ústecký kraj se stal v regionu severozápadních Čech prvním žadatelem o finanční prostředky z Fondu pro spravedlivou transformaci

 

Radní Iva Dvořáková je na svůj přípravný tým hrdá
Projekt Transformačního centra Ústeckého kraje spadá do gesce radní Ivy Dvořákové

 

Ústecký kraj jako první v regionu severozápadních Čech podal žádost do Fondu pro spravedlivou transformaci
Zleva: Václav Papřok, Iva Tomešová a Tomáš Veselý z odboru podpory podnikání, inovací a transformace Krajského úřadu Ústeckého kraje 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 28.2.2023 / 28.2.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém