Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj jednal se zástupci Českomoravské záruční a rozvojové banky o budoucí spolupráci

 
logo ÚK
V rámci přípravy Ústeckého kraje na čerpání finančních prostředků z mechanismů pro spravedlivou transformaci proběhlo dne 13. července 2021 pracovní jednání se zástupci Českomoravské záruční a rozvojové banky, a. s. Ústecký kraj zastupovali na jednání radní pro oblast strategie, přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková a radní pro oblast financí Jan Růžička. Jednání se zúčastnili i pracovníci krajského úřadu.
Tisková zpráva ze dne 14. července 2021
 

 
 

Ústecký kraj plánuje prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky podporovat především podnikatelský sektor, zejména malé a střední podniky, například formou nástroje na rychlé a flexibilní financování, které podpoří snížení rizik inovativních firem. V současné době se připravuje struktura grantových schémat financovaných z Fondu pro spravedlivou transformaci pro široké spektrum žadatelů.

„Banka je připravena podpořit investiční aktivity Ústeckého kraje a dalších veřejných i soukromých subjektů v regionu. Na specifické potřeby Ústeckého kraje a soukromých subjektů je banka připravena vyvinout nové programy nad rámec svých standardních produktů,“ uvedla po jednání radní pro oblast strategie, přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková.

Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s., je speciální bankovní instituce 100% vlastněná státem, která vykonává činnosti ve veřejném zájmu, plní roli národní rozvojové banky.  Dlouhodobě se věnuje podpoře podnikatelského sektoru, zejména malých a středních podniků.

Fond spravedlivé transformace ÚK

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.7.2021 / 14.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém