Orientační nabídka


 

Ústecký kraj jezdí elektromobilem od Skupiny ČEZ

ae
Ústecký kraj se stal partnerem Skupiny ČEZ v projektu ekologické osobní dopravy Elektromobilita ČEZ. Klíčky od nového elektromobilu Peugeot iOn převzal dnes v Bílině z rukou generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. K slavnostnímu předání vozu došlo za účasti prezidenta ČR Miloše Zemana.
 

 
 

„Elektromobilita je jako forma ekologicky šetrného způsobu dopravy stále populárnější. Nejen že elektromobily neznečišťují prostředí kolem nás, ale jejich provoz je výrazně levnější než u běžných aut se spalovacími motory. V Ústeckém kraji jde o první vlaštovku, která může ukázat směr nejen institucím a firmám, ale i občanům,“ říká Daniel Beneš, generální ředitel a předseda představenstva ČEZ.

Předání vozu proběhlo u Dolu Bílina u příležitosti návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana v Ústeckém kraji. „Pro náš kraj jde o první vykročení k rozvoji elektromobility. Během příštích měsíců plánujeme společně s ČEZ instalaci veřejné dobíjecí stanice. Věřím, že se síť těchto dobíjecích stanic bude poté rozšiřovat. Nízkoemisní dopravu chceme podporovat,“ vysvětluje Oldřich Bubeníček. Elektromobil samotný budou používat pracovníci Krajského úřadu pro běžné pracovní cesty.

Elektromobil přináší řadu výhod, zejména pro městské aglomerace a pro průmyslové regiony. Nehlučí, nezatěžuje ovzduší emisemi a k tomu nabízí komfortní jízdu. Hodí se i jako doplněk firemního vozového parku, zejména s ohledem na minimální provozní náklady.

Projekt Elektromobilita ČEZ

Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita již v roce 2010 jako součást strategické iniciativy FUTUR/E/MOTION. Cílem pilotního projektu je navrhnout a otestovat komplexní řešení elektromobility jako služby, která kombinuje veřejnou dobíjecí síť s dodávkami elektřiny v rámci speciálního tarifu a postupně nabídne infrastrukturní řešení pro domácnosti i firmy, případně v kombinaci s dalšími doplňkovými službami a produkty. Z pohledu energetiky je současně důležité, jakým způsobem bude dobíjení elektromobilů integrováno do distribuční sítě, což úzce souvisí s agendou tzv. chytrých sítí, kterým se Skupina ČEZ také intenzivně věnuje.

Do současnosti ČEZ nainstaloval v České republice více než 30 veřejných dobíjecích stanic, a to převážně u infrastrukturních partnerů, tj. u obchodních center, supermarketů či městských částí. Stanice jsou v provozu v Praze, Plzni, Ostravě, Trutnově, Hradci Králové a ve Vrchlabí. Další rozšiřování sítě dobíjecích stanic je v realizaci a nově otevřené stanice budou představovány v průběhu dalších týdnů a měsíců.

V rámci pilotního projektu je provozováno 40 elektromobilů po celé ČR.

Do projektu Elektromobilita ČEZ se zapojilo již více než 50 partnerů. Těmi jsou například Moravskoslezský kraj, Vrchlabí, Pardubice, či Ostrava, ale také některé městské části jako Praha 5, Praha 14, Praha 16 a další. Nově též Ústecký kraj. Mezi partnery jsou společnosti McDonald’s, Kaufland, Tesco nebo automobilky jako Škoda Auto, Peugeot, Mercedes-Benz či Opel. Kompletní seznam partnerů je k nahlédnutí na www.elektromobilita.cz

 

Zdroj: Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy

ea
Odhalení elektromobilu: zleva prezident Miloš Zeman, hejtman Oldřich Bubeníček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš

ae

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 24.10.2013 / 24.10.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies