Orientační nabídka


 

Ústecký kraj má čtyři nové přírodní památky

Úkolem Krajského úřadu Ústeckého kraje v oblasti životního prostředí je mimo jiné zajistit dostatečnou ochranu evropsky významných lokalit. V současnosti je v působnosti krajského úřadu již 73 přírodních památek, 27 přírodních rezervací a dvě smluvně chráněná území. V letošním roce byly schváleny čtyři přírodní památky, a to Hovězí skály, Najštejnské bučiny, Buky na Bouřňáku a Pekelské údolí.
Tisková zpráva ze dne 22. září 2022
Buk
 

 
 
Všechny čtyři přírodní památky jsou součástí evropsky významné lokality Východní Krušnohoří. Pro tyto památky je nutná zvláštní územní ochrana za účelem podpory populací zjištěných vzácných druhů lesních společenstev se vzácnými druhy živočichů, rostlin, popřípadě i hub.

„V příštích dvou letech plánuje Ústecký kraj vyhlásit další čtyři přírodní rezervace a sedm přírodních památek, převážně na území Krušných hor,“ sdělila 1. náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a dodala: „Přestože je Ústecký kraj považován za průmyslovou oblast, příroda je zde úžasná. Stav přírody má nepochybně vliv i na kvalitu života lidí. Protože mám v gesci oblast životního prostředí, se zájmen sleduji veškerou činnost odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu, kde pracuje řada skvělých odborníků.


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2022 / 22.9.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies