Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví

 
foto
“Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví“ je název nové knihy, kterou její autorský tým bude prezentovat ve středu 9. prosince 2015, v 15:00 hod. v Galerii Sladovna v Žatci. Publikace komplexním způsobem seznamuje čtenáře s problematikou světového dědictví a zejména pak představuje tři mimořádné lokality památkového fondu Ústeckého kraje, které usilují o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Tisková zpráva ze dne 1. prosince 2015
 

 
 

Místo, kde se prezentace odehraje, sloužilo do 70. let 18. století jako obecní sladovna a náleží ke komplexu chmelařských technických památek města Žatce. Právě chmelařské dědictví přivedlo Žatec mezi trojici nominovaných lokalit. Vedle města chmele samého kniha představuje pevnost Terezín z konce 18. století a vybrané montánní dědictví Krušných hor. Zatím nejblíže k Seznamu světového dědictví má Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge, u níž o zápis společně usilují Česká republika a Svobodný stát Sasko. Kniha obsahuje vedle zajímavých textů zabývajících se problematikou světového dědictví a významem výše uvedených lokalit také sérii profesionálních fotografií, které dokládají jedinečnost těchto historických míst našeho regionu.

Kniha vychází v rámci oslav 15. výročí existence novodobých krajů. Součástí prezentace knihy bude i slavnostní předání certifikátů novým držitelům značky „Poohří regionální produkt ®“, kterou Destinační agentura Dolní Poohří od letošního roku certifikuje originální výrobky, služby a zážitky z okolí řeky Ohře.

Na akci jste srdečně zváni!

Zdroj: Odbor kultury a památkové péče

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 1.12.2015 / 1.12.2015 | Účinnost od-do: 1.12.2015-1.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém