Orientační nabídka


 

Ústecký kraj na Regiontour v Brně

1
Ústecký kraj se se svým novým stánkem zúčastnil veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně.
 

 
 

Tisková zpráva z 19. ledna 2010

 

Veletrh cestovního ruchu Regiontour v Brně má jedinečnou atmosféru. Vejdete do velké výstavní haly a rázem máte Českou republiku jako na dlani. Z Karlovarské kolonády můžete projít přímo pod věží Karlštejna a pokračovat k Ještědu. To stánky jednotlivých regionů poutají na to nejzajímavější a nejtypičtější, co v kraji můžete nalézt. Kromě nepřeberného množství propagačních materiálů a map můžete ochutnat vína z celé země, místní speciality, potkat okrojované soubory folklórních zpěvů a tanců, historické vozy, ale třeba také Praotce Čecha a jeho skupinu, kteří procházejí celým areálem a zvou všechny do Ústeckého kraje, na místo, kde se nakonec rozhodli usadit.

Právě Ústecký kraj představil na veletrhu po několika letech zbrusu nový stánek ve výrazných barvách s plochou 160 m2. Na něm se kromě kraje samotného prezentují i jednotlivá města se svými zajímavostmi. U žateckého pultíku tak nechybí nabídka chmele (věděli jste, že pomáhá na nespavost?) a také pípa s pivem. Mezi nejvíce žádané propagační materiály bezkonkurenčně patří mapy a brožurky s připravenými trasami pro turisty, cyklisty i běžkaře. Najdete v nich nejen popis celé navržené trasy, ale také seznam zajímavostí na trase, délku a čas, obtížnost a několik fotografií. Nedalo mi to, abych se nezeptala na přínos celé prezentace. „Letos už je to desátý ročník Regiontouru, kterého se účastníme. A kladných ohlasů přibývá. Je milé, když se návštěvníci vrací a říkají, že na základě doporučení z loňska kraj navštívili a byli nadšení. A hlavně překvapení, jak je u nás krásně. Obecně je jednodušší prezentovat Ústecký kraj v zahraničí, kde nejsou lidé tolik zatíženi předsudky o průmyslové krajině. Ale pomalu se nám daří všeobecné mínění měnit. Důležité je, že máme co nabídnout,“ řekla Naděžda Pilátová z oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Veletrh cestovního ruchu Regiontour a Go na Výstavišti v Brně každoročně navštíví přes 30 tisíc návštěvníků. Další příležitost prohlédnout si propagační stánek Ústeckého kraje bude 4. – 7. února 2010 na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu na pražském Výstavišti.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Stánek Ústeckého kraje

2

3
Stánek Karlovarského kraje

4
Regiontour

5
Setkání s radním Šulcem u Pravčické brány

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 18.1.2010 / 18.1.2010 | Účinnost do: 31.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém