Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj naděloval Zdravotnické záchranné službě ÚK moderně vybavená sanitní vozidla

 
Sanitky ZZS ÚK
Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje (ZZS ÚK) převzali na své výjezdové základně v Ústí nad Labem devět nových moderních sanitních vozů pořízených převážně Ústeckým krajem. Nová vozidla jsou vybavena specifickou zástavbou pro činnost zdravotnické záchranné služby, včetně nových technologií.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2020
 

 
 

Slavnostního předání se účastnil ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl, jeho náměstek Petr Bureš, za Ústecký kraj Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví, dále Milan Rychtařík, předseda Výboru pro zdravotnictví a vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa.

Z devíti nových vozidel se na koupi šesti z nich výrazně finančně podílel Ústecký kraj. Celková pořizovací cena šesti sanitek se vyšplhala na 22 milionů korun (pořízeny byly z investičního účelového příspěvku poskytnutého právě Ústeckým krajem).

Zbylá tři vozidla se pořídila z fondu investic ZZS ÚK, z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a z dotace Ministerstva zdravotnictví. „K tomu, abychom měli špičkové zdravotnictví, potřebujeme nejenom kvalitní lékaře, ale také kvalitní vozidla záchranné služby. Každá promrhaná minuta může mnohdy stát život pacienta. Věřím, že tato moderně vybavená vozidla zkrátí čas, který je tak potřeba k záchraně lidského života,“ uvedl Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

ZZS ÚK spolu s Ústeckým krajem obnovuje na základě životnosti vozidel vozový park pravidelně, a to jak ze svých vlastních zdrojů, tak s využitím dotačních titulů. Devět nových vozů přispěje ke snížení průměrného stáří vozového parku ZZS ÚK a usnadní práci záchranářů po celém regionu.

01
Nové sanitky budou pomáhat lidem od Chomutova až po Rumburk

02
Na slavnostním předání vozidel byli - zprava: Radim Laibl, radní pro zdravotnictví, Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK, Milan Rychtařík, předseda Výboru pro zdravotnictví a Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví

03
Jeden ze záchranářů ukazuje moderní interiér sanitky

 

 

05
Výsuvné lehátko unese až 320 kg

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 24.12.2020 / 24.12.2020 | Zveřejnit od: 22.12.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém