Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj navštívil švýcarský velvyslanec

 
foto
Švýcarský velvyslanec v České republice J. E. Dominik Furgler se setkal s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Spolu s ním dorazil také velvyslanecký rada Rol Ott. Dominik Furgler působí na švýcarském velvyslanectví v Praze od podzimu 2017.
Tisková zpráva ze dne 14. března 2019
 

 
 

V úvodu hejtman Oldřich Bubeníček představil Ústecký kraj, jeho historii i aktuální situaci. „Musím přiznat, že za mých více než šest let ve funkci jste prvním zástupcem Švýcarské konfederace, se kterým se setkávám. Jsem velmi rád, že jste si k nám našel cestu,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček švýcarskému velvyslanci, pro kterého je Ústecký kraj čtvrtým navštíveným krajem České republiky za dobu jeho působení na velvyslanectví v Praze.

 

Následovala debata o ekonomice, průmyslu v kraji, ochraně životního prostředí, skladbě obyvatelstva či nedostatku pracovních sil v rámci republiky i regionu. Švýcarská delegace se zajímala o celou řadu oblastí. Zdůraznila výhodnou polohu Ústeckého kraje a zajímala se, s čím souvisí úbytek obyvatelstva v kraji. Debatovalo se například o školství. Švýcarský velvyslanec představil, jak ve Švýcarsku funguje profesní vzdělávání, a pohovořil o možných vzdělávacích projektech pro Českou republiku. V závěru setkání v pracovně hejtmana se podepsal do pamětní knihy a zmínil, že příště by rád navštívil České Švýcarsko. 


foto

foto
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s překladatelkou.

foto
Vpravo J. E. Dominik Furgler a velvyslanecký rada Rol Ott.

foto

foto
Podpis do pamětní knihy.

 


 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.3.2019 / 14.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém