Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj nepolevuje v pořizování ochranných pomůcek v době pandemie

 
20 let
Ústecký kraj pořídil z vlastních finančních prostředků další várku ochranných pomůcek, které neprodleně distribuoval na místa, kde je to potřeba. Jednalo se o ozónové generátory, ochranné brýle, třívrstvé roušky a ochranné návleky na obuv. Některé z pomůcek byly již distribuovány konečným příjemcům, další byly naskladněny do krajského centrálního skladu humanitární pomoci v České Kamenici.
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2020
 

 
 

Ústecký kraj si rovněž cení daru od partnerské čínské provincie Anhui, která darovala kraji v rámci partnerské pomoci zásilku roušek KN 95, které splňují hygienické normy a budou distribuovány mezi odběratele osobních ochranných pomůcek v rámci krajského distribučního algoritmu.

Například čtyři ozónové generátory obdržela Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Další ozónové generátory byly po pěti kusech distribuovány Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje, Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje a Krajské zdravotní, a. s.

Do skladu humanitární pomoci Ústecký kraj pořídil 87 tisíc kusů třívrstvých ochranných roušek a 30 tisíc ochranných návleků na obuv, které jsou využívány při kompletování speciálních ochranných setů pro příspěvkové organizace poskytujících sociální služby.

Kraj za tyto pomůcky utratil částku přesahující 1,5 miliónu korun, přičemž celkově již Ústecký kraj vynaložil na pořízení osobních ochranných pomůcek z vlastních zdrojů téměř 13 miliónů korun z Fondu pro mimořádné události.


Související tiskové zprávy

Ústecký kraj zakoupil z vlastních prostředků dalších 55 tisíc kusů respirátorů FFP2

Ústecký kraj kompletuje a rozváží první speciální sety ochranných prostředků

Ústecký kraj pořídil osobní ochranné prostředky za deset milionů korun

Chemické Fórum Ústeckého kraje 2020 v praxi – kraj spolupracuje s chemickými firmami z našeho regionu

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 9.4.2020 / 9.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém