Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj obdržel od Ministerstva financí dotaci ve výši 10 milionů korun

 
foto
Ministerstvo financí na konci března poskytlo kraji neinvestiční účelovou dotaci ve výši deset milionů korun na pokrytí prvotních nákladů na akce a nezbytná opatření přijatá krajem v rámci řešení krizové situace. Dotaci Ústecký kraj obdržel na základě žádosti hejtmana Ústeckého kraje o uvolnění mimořádných financí.
Tisková zpráva ze dne 14. dubna 2020
 

 
 

Důvodem žádosti o dotaci je skutečnost, že prostředky rozpočtované na řešení krizových situací v rozpočtu kraje nepostačují na pokrytí prvotních nákladů na akce a nezbytná opatření přijatá Ústeckým krajem v rámci řešení krizové situace.

Do této doby zaplatil Ústecký kraj za osobní ochranné prostředky již v přepočtu 11 milionů korun s tím, že další má již nasmlouvané. Objednávání ochranných prostředků ze strany kraje i nadále pokračuje. V současnosti se jedná převážně o filtrační polomasky a roušky.

Ústecký kraj může prostředky použít i pro obce s rozšířenou působností na území regionu, které jimi mohou uhradit výdaje spojené s krizovou situací nad rámec vlastní krizové rezervy. Přijatá účelová dotace bude předmětem finančního vypořádání se státním rozpočtem za rok 2020. Lhůta pro použití těchto finančních prostředků je do 31. prosince 2020.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 14.4.2020 / 14.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém