Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj obdržel od Ministerstva zdravotnictví 3 480 ks respirátorů pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem a pro Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje

 
20 let
Ústecký kraj zahájil sběr požadavků na dodávky a distribuci respirátorů (FFP2 a FFP3) již dne 12. března 2020, přičemž poskytovatelé služeb (zdravotních i sociálních) požadavky vyplňují prostřednictvím interaktivního webového formuláře.
Tisková zpráva ze dne 14. března 2020
 

 
 

Pro první vlnu redistribuce byla vygenerována databáze požadavků (z webového rozhraní) k datu 13. března 2020 ve 12:47 hodin. Databáze obsahovala 1 047 záznamů, do kterých byl doplněn požadavek pro Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje.

Během sobotního rána Ústecký kraj obdržel pouze 3 480 respirátorů, současně s direktivním pokynem, že mají být přiděleny pouze Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a Zdravotnické záchranné službě Ústeckého kraje.  Všechny obdržené respirátory Ústecký kraj obratem na uvedené subjekty předal.

„V této chvíli musíme s politováním konstatovat, že ostatní poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb budou muset vyčkat na další dodávku. Velmi si vážíme práce zdravotníků v terénu. Chápeme obavy praktických lékařů i specialistů o své zdraví, bohužel více v této chvíli nemůžeme dělat. Aktuálně nemáme od ministerstva relevantní informaci o termínu dodání ani o počtu,“ konstatoval Oldřich Bubeníček.

Rada Ústeckého kraje na včerejším mimořádném jednání uložila krajskému úřadu, aby zajistil individuální nákup respirátorů třídy FFP2 v jakémkoliv objemu.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.3.2020 / 14.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém