Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ústecký kraj poděkoval Truhlářům roku 2011

 
001
Jak už jsme vás již informovali na našich webových stránkách, žáci Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem – Jaroslav Kajzr a Daniel Brodský – získali na prestižní soutěži Truhlář roku první místo v kategorii družstev. Za vzornou reprezentaci školy a zároveň Ústeckého kraje poděkoval úspěšným učňům Oldřich Bubeníček, krajský zastupitel a předseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost ZÚK.
Tisková zpráva ze 16. prosince 2011
 

 
 

Oba úspěšní žáci jsou ve třetím ročníku a tudíž mají před sebou závěrečné zkoušky v truhlářském oboru: „Chlapci, chci vám ještě jednou moc poděkovat a přeji vám, aby se vám tak dobře dařilo i v další fázi života po opuštění školních lavic,“ řekl při setkání Oldřich Bubeníček. Hrdost nad svými učni neskrýval ani ředitel školy Vítězslav Štefl: „Je to pro nás obrovský úspěch a jsem rád, že se našim žákům v podobných soutěžích daří. Je to pro všechny skvělá motivace.

 

Třetí ročník soutěže Truhlář roku 2011 se odehrál na konci listopadu v Českých Budějovicích. Je určená pro žáky třetích ročníků ze všech truhlářských škol v České republice. Letos se do boje vydalo 40 žáků. V kategorii Truhlářské práce, ve které bodovali ústečtí žáci, soutěžilo celkem 12 týmů. Jejich úkolem bylo zhotovit dětský stolek se zásuvkou a vypracovat znalostní test.

 

Střední škola stavební a technická v Ústí nad Labem je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje a je zároveň páteřní školou. Svým žákům nabízí atraktivní maturitní a učební obory, například instalatéra, zedníka, elektrikáře, pokrývače, již zmíněného truhláře, strojního mechanika a jako jediná v kraji má ve své nabídce kominíka.

 

V rámci úzké spolupráce školy se společností Metrostav mohou žáci během studia při splnění požadovaných podmínek získat stipendium, zdarma dopravu, stravu a ubytování a také jistotu pracovního místa po ukončení studia. Na vybrané obory se navíc vztahuje také možnost čerpat Stipendium Ústeckého kraje. Pokud si žáci vyberou některý z podporovaných oborů (čalouník, instalatér, klempíř - stavební výroba, obkladač / zedník, pokrývač, tesař, řezník – uzenář, zámečník / strojní mechanik, zedník a aplikovaná chemie), mohou čerpat příspěvek v hodnotě 300 korun v 1. ročníku, 400 korun ve 2. ročníku a 500 korun ve 3. ročníku. Další bonusy v řádech tisíců korun dostávají za dobrý prospěch a vyznamenání při závěrečných zkouškách. Čerpat lze i příspěvek na dojíždění. Více informací naleznete v sekci EU, granty a dotace na našich webových stránkách.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Jaroslav Kajzr a Daniel Brodský - Truhláři roku 2011

01
Zastupitel Oldřich Bubeníček předal oběma úspěšným učňům drobné dárky jako poděkování od Ústeckého kraje.

02

04
Oldřicha Bubeníčka doprovázel ředitel školy Vítězslav Štefl.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 16.12.2011 / 16.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém