Orientační nabídka


International


Hledat
 

Ústecký kraj podpoří cestovní ruch v regionu

Zastupitelé Ústeckého kraje dnes rozhodli o poskytnutí finančních prostředků na podporu cestovního ruchu v regionu. Ústecký kraj podpoří částkou 3,2 milionu korun činnost tří destinačních agentur, které mají za úkol propagovat turistické cíle a atraktivní místa regionu. Jedná se o agentury spravující oblasti Českého středohoří, Dolního Poohří a Českého Švýcarska. Dalších 1,4 milionu korun půjde na obnovu Českého Švýcarska a likvidaci škod po rozsáhlém požáru.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2022
Podpora cestovního ruchu
 

 
 
Z Fondu Ústeckého kraje obdrží na propagaci cestovního ruchu Destinační agentura Dolní Poohří 200 tisíc korun, Destinační agentura České středohoří jeden milion korun a Destinační agentura České Švýcarsko dva miliony korun. "Destinační agentura Krušné hory bude postupně utlumovat svou činnost, proto není mezi příjemci dotace. Nahradí ji nově založená Destinační agentura Krušnohoří," vysvětlil na zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Destinační agentuře České Švýcarsko bude také poskytnuta dotace ve výši 400 tisíc korun na kompenzaci nákladů na zajištění stravy, pitného režimu a základních hygienických a zdravotnických potřeb pro dobrovolníky pomáhající při likvidaci rozsáhlého požáru v národním parku České Švýcarsko. 

Zastupitelstvo rovněž schválilo přímou finanční pomoc z Fondu pro mimořádné události Ústeckého kraje pro obec Hřensko ve výši jednoho milionu korun na opravu parkoviště u požární stanice, které bylo poničeno těžkou technikou zasahující u požáru v Českém Švýcarsku.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 5.9.2022 / 5.9.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies