Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj podpoří v rámci dotačních titulů rozvoj regionu masivní částkou 256 milionů korun

 
logo ÚK
V rozpočtu na rok 2018 je připraveno celkem 256 milionů korun. Žadatelé mají na výběr ze 45 dotačních titulů. Pro projekty, které nedosáhnou na finanční příspěvek z vypisovaných titulů je připraveno 26 milionů ve Fondu Ústeckého kraje.
 

 
 

Na posledním zasedání zastupitelstva letošního roku jsme schválili v rámci rozpočtu také částku určenou pro dotační programy, které jsou určeny pro rozvoj regionu. Přál bych si, abychom některé oblasti, jako je například kultura a sport, mohli do budoucna ještě významněji podpořit,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. 

Celkem 13 milionů je připraveno v rámci Programu 2018 na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky SDH a podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS.

Už potřetí budou moci žádat podnikatelé o dotaci v rámci programu Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji, kde je pro ně připraveno celkem osm milionů korun.  Jeho cílem je rozvoj podnikatelského prostředí regionu, zvyšování zaměstnanosti a tvorba nových pracovních příležitostí. V loňském roce bylo takto podpořeno celkem 46 začínajících podnikatelů. 

Kraj opět neopomene ani na podporu sportu, kde je v rámci Dotačního programu Sport 2018 tři a půl milionu korun a v Programu Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou v Ústeckém kraji bude alokováno pět milionů korun.

V oblasti sociálních věcí Ústecký kraj podpoří rodinnou politiku, ve vyhlašovaném dotačním programu Podpora Ústeckého kraje v oblasti prorodinných aktivit 2019 částkou půl milionu. Pro lékaře i nelékařský personál je v rámci dvou programů připraveno téměř pět milionů korun.

Přehled dotačních titulů naleznete zde.

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 21.12.2017 / 21.12.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém