Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj podpořil vstup Krušnohoří na seznam UNESCO

 
001
Ústecký kraj v pondělí podepsal spolu s Karlovarským krajem a obcemi Jáchymov, Boží Dar, Měděnec, Krupka, Horní Blatná a Abertamy memorandum o spolupráci. Znamená to, že všichni partneři budou i nadále společně postupovat k vytyčenému cíli – k zápisu hornické krajiny Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO.
Tisková zpráva z 2. května 2012
 

 
 

„Je mi ctí zastupovat Ústecký kraj při tak významné záležitosti, kvůli které jsme se tu dnes sešli.  Abychom se zde mohli společně ocitnout, si vyžádalo mnoho úsilí, vyjednávání, snahy a trpělivosti. Ale mohu hrdě prohlásit – stálo to za to! Učinili jsme už velký krok k tomu, aby se naše hornická minulost dočkala mezinárodního uznání,“ prohlásila před podpisem dohody hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Oba kraje ve spolupráci s šesti dotčenými obcemi - Krupka, Měděnec, Jáchymov, Horní Blatná, Abertamy a Boží Dar – podali Ministerstvu kultury ČR v polovině ledna letošního roku žádost o zapsání hornické kulturní krajiny Krušnohoří na národní indikativní seznam památek UNESCO. Nyní čeká všechny zainteresované strany úkol společně vypracovat velkou nominační dokumentaci k zápisu na Seznam světového dědictví.

 „Projekt Montanregion zahrnuje památky spojené s historickou těžbou drahých a obecných kovů a vedle důlních děl a hornických měst se jedná především o krajinu poznamenanou montánní činností. Tato rozsáhlá aktivita se neobejde bez českých partnerů, kterými jsou Ústecký a Karlovarský kraj,“ vysvětlila Jana Ryšánková, radní pro kulturu a památkovou péči.

Ústecký kraj je hlavním koordinátorem české části projektu a podílí se na něm prostřednictvím Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko 2007 – 2013, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

01
Hejtmanka Jana Vaňhová před podpisem dohody

01
S hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným

01
Podpis dohody o další spolupráci

01

01
K hejtmanům se připojila i radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče Jana Ryšánková.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 2.5.2012 / 2.5.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém