Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ústecký kraj podpořil zaměstnanost dvěma vlastními projekty

 
1
Ústecký kraj realizoval dva vlastní projekty zaměřené na podporu zaměstnanosti především u mladých lidí do 29 let ze sociálně vyloučených lokalit, kteří byli dosud neaktivní na trhu práce. Jednalo se o projekty Transfer a Cesta. Dnes se konala závěrečná konference k těmto projektům, na níž došlo k jejich vyhodnocení.
Tisková zpráva z 15. ledna 2019
 

 
 

„V mezikrajském srovnání je situace Ústeckého kraje v oblasti zaměstnanosti mladých lidí velmi komplikovaná. Proto jsme se rozhodli při realizaci projektů zaměřit právě na tuto cílovou skupinu. Vážím si důvěry, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí dalo krajům. Poprvé jsme mohli realizovat vlastní projekt připravený na míru našim konkrétním potřebám,“ řekl v úvodu konference 1. náměstek hejtmana Martin Klika, který má v gesci právě oblast sociálních věcí a zaměstnanost.

Projekty byly realizovány od června 2016 do konce roku 2018, zapojilo se do nich 11 regionálních neziskových organizací a Úřad práce. Za dobu trvání vstoupilo do projektů 1382 osob a díky realizaci se zprostředkovalo 479 pracovních míst (z toho 252 dotovaných a 227 nedotovaných). Rozpočet projektu Transfer byl 99 milionů korun a rozpočet Cesty 23,7 milionu Kč.

A proč právě mladí lidé? Jedná se o jednu z nejhůře postavených skupin z hlediska trhu práce, přičemž jedním z hlavních důvodů jejich horší integrace jsou jejich omezené pracovní zkušenosti.
Nezaměstnanost v mladém věku má velký vliv na celoživotní příjem a v neposlední řadě také na schopnost udržet si stabilní zaměstnání.

Konference se zúčastnili také projektoví manažeři obou projektů Aleš Janeček a Marcel Dittrich a zástupci ministerstva práce Jakub Škoda, Milan Kvapil ad.

1
Náměstek Martin Klika při zahájení konference

2

3
Projektoví manažeři Aleš Janeček a Marcel Dittrich

4
Vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková se zástupcem MPSV Jakubem Škodou

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 15.1.2019 / 15.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém