Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj podporuje usnesení Komise Rady AKČR pro sociální záležitosti o nedostatku financí pro sociální služby

 
logo ÚK
Dle vyjádření komise Rady AK ČR pro sociální záležitosti vládní návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2019 ve výdajích na sociální služby vůbec nezohledňuje navýšení platových tarifů u pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků ani ukončení financování některých služeb sociální prevence z evropských zdrojů. Žádají poslance o změnu.
Tisková zpráva ze dne 13. prosince 2018
 

 
 

„Chceme poslance upozornit, že i přesto, že bylo vládním usnesením navrženo navýšení platů celkem o sedm procent, finance ve státním rozpočtu dosahují zhruba na pouhých pět procent. Navíc také není zohledněn deficit ve výši zhruba 800 milionů korun, který bude dán výpadkem financí z IROPu. I v Ústeckém kraji apelujeme na poslance, aby podpořili pozměňovací návrhy a částka byla navýšena. Sociální služby a jejich zaměstnanci jsou jednou z nejohroženějších oblastí, která je dlouhodobě podfinancována a je nutné ji včas podpořit, aby měla zařízení jistotu financí pro své další fungování a na platy obzvlášť,“ uvedl Martin Klika náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast sociálních věcí. 

 

Usnesení ze zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro sociální záležitosti, konané dne 6. 12. 2018 ve Dřítči:

 

Komise Rady AK ČR pro sociální záležitosti konstatuje, že vládní návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2019 ve výdajích na sociální služby nezohledňuje:

 

  1. navýšení platových tarifů u pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků o 7 % dle aktuálního znění nařízení vlády o platových poměrech ve veřejných službách a státní správě

  2. ukončení financování některých služeb sociální prevence z evropských zdrojů v rámci tzv. individuálních projektů.

 

Komise Rady AK ČR pro sociální záležitosti žádá poslance Parlamentu ČR, aby podpořili pozměňovací návrhy k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu pro rok 2019, které přispějí k navýšení částky na sociální služby, a to s ohledem:

 

        1. na 7% navýšení platových tarifů u pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků dle aktuálního nařízení vlády o platových poměrech ve veřejných službách a státní správě

        2. na deficit financování sociálních služeb v roce 2019 ve výši 800 mil. Kč.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 13.12.2018 / 13.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém