Orientační nabídka


 

Ústecký kraj podporuje výstavbu Cyklostezky Ohře. Na tento rok vyčlenil 20 milionů korun

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo záměr další výstavby Cyklostezky Ohře. Jedná se o 22 úseků rozmístěných na trase cyklostezky o celkové délce 42,6 km. Náklady na vybudování cyklostezky jsou odhadovány v objemu 250 milionů korun. Ústecký kraj počítá s tím, že významným zdrojem pro financování samotné výstavby budou evropské dotace.
Tisková zpráva ze dne 29. března 2022
Cyklostezka Ohře
 

 
 
Navržená trasa cyklostezky sleduje tok řeky po soutok Ohře a Labe v Litoměřicích. Celková délka trasy na území Ústeckého kraje činí 135 km a kombinuje jak cyklostezky jako samostatné komunikace pro cyklisty, tak cyklotrasy vedené po málo frekventovaných komunikacích.

Vybudování Cyklostezky Ohře patří mezi dlouhodobé priority Ústeckého kraje v oblasti cestovního ruchu a udržitelné dopravy a projednaný záměr navazuje na předchozí aktivity kraje. „Pro letošní rok máme v rozpočtu schválených 20 milionů korun, které budou použity na projektovou přípravu a zahájení realizace úseků  Litoměřice – Bohušovice nad Ohří a Libočany – Přívlaky,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje Michal Kučera.

Význam Cyklostezky Ohře překračuje hranice kraje, neboť propojuje pramen řeky Ohře v Bavorsku, Karlovarský a Ústecký kraj. Komplexní přínos záměru je očekáván v oblasti rozvoje udržitelné dopravy, cykloturistiky, včetně souvisejících služeb, a v neposlední řadě přispěje ke zvýšení bezpečnosti a komfortu cyklistů.

„Jsem přesvědčen o tom, že Cyklostezka Ohře nebude pouze novou stezkou pro cykloturisty, ale zlepší také podmínky pro volnočasové vyžití obyvatel obcí a přispěje k rozvoji podnikání. Je před námi ještě hodně práce, ale už teď se těším na projížďku po nových úsecích,“ dodal radní Michal Kučera.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.3.2022 / 29.3.2022 | Zveřejnit od: 29.3.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies